Çanakkale Duygulandırdı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÇanakkale Duygulandırdı

Erdemli Belediyesi tarafından ilçede yaşayan şehit ve gazi aileleri Çanakkale’yi ziyaret ettiler. 3 gün süren gezi boyunca şehit ve gazi aileleri bu maneviyat ve duygu yüklü geziden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Çanakkale Duygulandırdı
Bu içerik 1657 kez okundu.

Erdemli’de yaşayan şehit ve gazi aileleri Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen bir etkinlikle Çanakkale’ye gittiler. Orada bulunan şehitlikleri ziyaret eden şehit ve gazi aileleri Erdemli Belediyesine ve Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ettiler. Birçoğunun ilk defa gittiği Çanakkale ziyareti 3 gün sürerken, ayrıca Konya ve Bursa illerine de gidildiği kaydedildi.

KONYA VE BURSA DA ZİYARET EDİLDİ

İlk olarak Konya’da Mevlana Türbesi ve ardından da Alaaddin Tepesi ziyaret edildi. Kılınan namazlar ve edilen duaların ardından heyet daha sonra Çanakkale’ye ulaştı. Burada gün boyunca şehitlikleri ziyaret eden heyete bölgenin tarihi ve aynı zamanda Çanakkale savaşının anlatan rehberler eşlik etti. Ziyarette Erdemli’li şehitlerin bulunduğu şehitliği de ziyaret eden heyetin, ertesi gün Balıkesir’de konakladığı belirtildi.

Çanakkale’den sonra şehit ve gazi aileleri Bursa’ya götürüldü. Bursa Ulu Camiide kılınan Cuma namazının ardından, ilk olarak Bursa Tophane ziyaret edildi. Osmanlı beyliğinin kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbesinde Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Burada da rehberler eşliğinde ziyaretlerini tamamlayan ekibe ziyaret sürecinde belediye görevlileri de eşlik etti.

Şehit anne ve babası olan Eşe ve Halit Gücüş özellikle Çanakkale ziyaretinde oldukça duygusal anlar yaşadılar ve Başkan Tollu'ya teşekkürlerini dile getirdiler.

BAŞKAN TOLLU: “ERDEMLİ BELEDİYESİ SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖNEMLİ BİR SEVİYEDEDİR.”

Bu ziyaretin kendileri için son derece anlamlı olduğunu beyan eden şehit ve gazi aileleri, bu geziyi düzenledikleri için Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ettiler. Bu ziyaretin kendileri için manevi anlamda ikinci bir hac ziyareti gibi bir değerinin olduğunu dile getiren şehit ve gazi aileleri memnun olduklarını söylediler. Yolculuk esnasında telefon ile iletişim kurulan Belediye Başkanı Tollu da, şehit ve gazi ailelerinden dualarını istedi. Bu tür etkinlikleri sık sık tekrar edeceklerini ifade eden Tollu, Erdemli Belediyesinin sosyal belediyecilik anlamında da önemli bir seviyede olduğunun altını çizdi. 

erdemli ajans erdemli belediyesi çanakkale gezisi şehit ve gazi yakınları
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu