Yerli Muz Üretimi Atağa Kalktı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYerli Muz Üretimi Atağa Kalktı

Yerli Muz Üretimine Verilen Kredi Desteği Üretimi Artırıyor

Yerli Muz Üretimi Atağa Kalktı
Bu içerik 2050 kez okundu.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü OR-KOY projesi kapsamında yerli muz üretimine kredi desteği veriyor.

Konu ile ilgili bir açıklamaya yapan Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz şunları söyledi; "Ülkemizde Muz üretiminin, tüketimi karşılamaması sebebiyle, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Orman ve Köy İlişkileri Şubesi olarak muz üretimi desteklenmektedir. İdaremiz Sosyal Ormancılık adına Orman Köy ilişkilerinin geliştirilmesi ve ormandaki sosyal baskının azaltılması ile yerinde istihdamın sağlanması hedeflenmiştir. Muz üretiminde ülkemizin dışa bağımlılığını azaltılarak, muz ithalatının düşürülmesi ve ülkemizden döviz çıkışının azaltılmasına çalışılmaktadır.

OR-KÖY şubesince bu destek kapsamında plastik örtülü serada muz üretimi projesi yapılarak, 2015 yılında 17 ünite 493.000 TL destek sağlanmıştır. Desteklenen her ünite başına takriben yıllık  8 ton olmak üzere  toplam 136 tondan 325.000 TL gelir sağlandığı ve 2 yılda alınan ürün 272 ton ve değerinin 650.000 TL olduğu tespit  edilmiştir.

ORKÖY Kredi desteği alan köylülerimizle yapılan birebir görüşmeler neticesinde ilk yıllarda masraflarını karşıladıklarını, desteklerimizden dolayı müteşekkir olduklarını, desteklerimizin devamının talebinde olduklarını memnuniyetle beyan etmişlerdir" dedi.

erdemli ajans mersin orman bölge müdürlüğü orkoy muz desteği
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu