YAŞAM
Giriş Tarihi : 06-11-2017 19:21   Güncelleme : 06-11-2017 20:07

Erdemli'de Yağıştan Zarar Yok

Hafta sonu maruz kalınan yoğun yağışın ardından Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, incelemelerde bulunmak üzere ziyaretlerde bulundu. Başkan Tollu, ilçede büyük çaplı hasar olmadığını can ve mal kaybının yaşanmadığını söyledi.

Erdemli'de Yağıştan Zarar Yok

Hafta sonu yaşanan yoğun yağış esnasında Erdemli Belediyesinin 24 saat boyunca gece gündüz teyakkuz halinde olduğu bildirildi. Ekiplerden alınan bilgilere göre yoğun yağışın ardından Erdemli’de hiçbir can ve mal kaybının yaşanmadığı sadece Kızkalesi’nde Erdemli Belediyesinin görev sahasına girmeyen bir köprüde ufak bir su baskının olduğu onun da anında yapılan müdahaleler sonucunda bertaraf edilmediği kaydedildi.

BAŞKAN TOLLU ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Konuyla ilgili olarak en çok yağışı alan yerlerden Ayaş ve Kızkalesi mahallerini ziyaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, vatandaşlara “geçmiş olsun” diyerek incelemelerde bulundu.  Genel anlamda çok fazla bir sorun yaşanmadığını beyan eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, can ve mal kaybının olmamasının sevindirici olduğunu söyledi. Kızkalesi’nde Erdemli Belediyesinin görev sahasında olmayan bir yerde küçük çaplı bir sorun olduğunu bunu da ekiplerin geceli gündüzlü çalışarak çözdüğünü kaydeden Tollu, “ekiplerimiz 24 saat görevi başında. Vatandaşlardan gelen ihbarla anında müdahale ediyoruz. Şimdiye kadar büyük bir sorun olması. Aldığımız tedbirler sayesinde bu yoğun yağışları zararsız atlattık. Ekiplerimiz ve iş makinelerimiz tedbir amaçlı çalışmalarını sürdürmektedir bir taraftan da. Şükürler olsun ki; Erdemli yağıştan zarar görmedi” dedi.

TEDBİRLER ALINMAYA DEVAM EDİYOR

Ayaş ve Kızkalesi’nde esnaflarla sohbet eden Tollu, çalışmaları da yerinde inceledi. Erdemli Belediyesi olarak her türlü tedbirin zamanında alındığını yineleyen Tollu, “Allah’tan gelene çare yok elbet. Elimizden gelen her türlü tedbiri almaya da devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çalışma arkadaşlarıma da üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BELEDİYEYE ULAŞIN

Belediye yetkilileri de her zaman için Erdemli Belediyesinin 24 saat görevi başında olduğunu belirterek acil bir durum karşısında vatandaşların 515 1858 veya 444 5 609 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşmaları istendi.