Şehit ve Gazi aileleri Çanakkale yolunda
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıŞehit ve Gazi aileleri Çanakkale yolunda

Erdemli Belediyesi, ilçede yaşayan şehit ve gazi ailelerine yönelik olarak Çanakkale gezisi düzenledi.

Şehit ve Gazi aileleri Çanakkale yolunda
Bu içerik 1828 kez okundu.

Erdemli’de yaşayan şehit ve gazi aileleri, Erdemli Belediyesi tarafından yapılan organizasyonlaÇanakkale'ye gitti. Erdemli Belediyesi önünde düzenlenen törenle uğurlanan şehit ve gazi yakınları, böylesi önemli bir etkinliği düzenlendiği için Erdemli Belediyesine teşekkür ettiler. Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle başlayan programda Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu bir uğurlama konuşması yaptı.

Bu ülkenin özgürlüğünü ve bağımsızlığını başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilere borçlu olduğunu kaydeden Tollu, “atalarımız, bu toprakları kanlarıyla sulayarak bize armağan etmişlerdir. Onların sayesinde bugün bu topraklarda rahat bir şekilde yaşıyoruz. Bizler onlara olan borcumuzu iyi bireyler olarak, bu ülkeye onlar kadar sahip çıkarak, en azından birlik ve beraberlik içerisinde olarak ödemeliyiz. Onlara layık olmalıyız” dedi.

Bu ruh hali içerisinde, Çanakkale ziyaretinin çok önemli olduğunun altını çizen Tollu, herkesin mutlaka Çanakkale’yi görmesi gerektiğini, bunun verdiği maneviyatı yaşamak gerektiğinin altını çizdi. “Çanakkale bu milletin manevi zaferidir. Bu zafere imza atanlar bizlerin ataları. Onları bu manevi iklimde ziyaret edip dua etmek üzere, siz değerli insanlar için bu etkinliği tertip ediyoruz” diyen Tollu, toplumsal belediyecilik anlayışı adı altında bu tür hizmetleri sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Yetkililerden  yapılan açıklamada ise etkinliğin 3 gün süreceği, güzergah da Konya, Eskişehir ve Bursa ziyaretlerinin de olacağı belirtildi.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu çanakkale gezisi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu