GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2016 17:16   Güncelleme : 11-08-2016 16:36

2530 Paket Sigara Yakalandı

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Jandarma ekipleri tarafından Tarsus ilçesinde bir otobüste yapılan aramada 2530 paket kaçak sigara yakalandı.

2530 Paket Sigara Yakalandı

Açıklama şu şekilde, “Mersin İl J.K.lığı kaçakçılık olayları ile mücadele ve sigara kaçakçılığının önlenmesi kapsamında yürütülen istihbari faaliyetler ile meydana gelen suçların aydınlatılması ve suçluların yakalanması için 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında yurt genelinde haksız kazanç sağlayan şahısların yakalanması maksadıyla, istihbari çalışmalara ağırlık verilmiş olup yapılan çalışmalar neticesinde, Mersin İli Tarsus ilçesi Yeniköy Pelittaş dinlenme tesislerinde bir yolcu otobüsünde sigara sevkiyatı yapıldığı bilgisi alınmıştır.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı, Tarsus İlçe J.K.lığı ekiplerince  09 Ağustos 2016 günü Pelittaş dinlenme tesislerinde bulunan ihbara konu yolcu otobüsünde yapılan aramada otobüsün bagaj kısmında 2.530 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.

Kaçakçılık ile mücadeleye yönelik haksız kazancın ve halk sağlığının korunması amacıyla yürütülen denetim ve operasyonlara aralıksız devam edilecektir. “