Bu Buluşma Çok Önemli
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Buluşma Çok Önemli

Erdemli'den İstanbul'a gidenleri biraraya getiren özellikle öğrencilere sahip çıkan ERKDER alkışı hak ediyor

Bu Buluşma Çok Önemli
Bu içerik 1975 kez okundu.

Erdemli Kültür Düşünce ve Gelişim Derneği ERKDER, geleneksel hale getirdiği “Öğrenci Buluşmaları” etkinliğininin yenisini Pazar günü, İstanbul’da okuyan Erdemlili üniversite öğrencilerinin coşkulu katılımı ile gerçekleştirdi.

ERKDER Yönetim Kurulu Üyesi Çayırova Belediye Başkan yardımcısı Refik Tartar'ın ev sahipliği yaptığı Öğrenci Buluşmaları etkinliğine Farklı üniversite ve bölümlerden 50 öğrencinin katıldı.

Buluşma etkinliğine Çayırova Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan kahvaltı ile başlandı. Sıcak bir muhabbet ortamında yapılan kahvaltı sonrasında İstanbul’a yeni gelen öğrencilerle tanışıldı. Öğrencilerin sıkıntı ve sorunları dinlendi.

Burada kısa bir konuşma yapan ERKDER başkanı D.Ali Tüzel; "Erdemliden İstanbul’a ilk kez gelen sizlerin hangi zorluk ve sıkıntılarla geldiklerinizi biliyoruz. Sizleri İstanbul’da hangi zorlukların beklediğini de biliyoruz. Çünkü bizlerde aynı sıkıntıları yaşadık, bizler de aynı yollardan geçtik. Ama bizler sizler kadar şanslı değildik. Bizlere yol gösterecek kişi neredeyse yoktu o zamanlar. Ama şükür ki şimdi bir derneğimiz var. Derneğimizin en temel kuruluş gayesi, İstanbul’a eğitim için gelen öğrencilerimize sahip çıkmaktır. Sizlereher konuda mihmandarlık etmek, dertlerinizi ve sıkıntılarınızı dinlemek, eğer ki elimizden geliyorsa da gidermektir.

Bu çerçevede ERKDER olaraköğrenci arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz.Yapacağımız içerikli ve konulu etkinliklerle sizlerle birlikte olacağız.Tek isteğimiz arkadaşlarımız bizi yaptığımız etkinliklerde yalnız bırakmasınlar, bizlerle irtibatı kesmesinler.” dedi.

ERKDER Başkanı D.Ali Tüzel, programa katılan öğrencilere teşekkür ederek öğrencilerden, sonraki diğer proğramlara da aynı coşkuyla katılım sözü aldı.

Erdemli’li öğrenciler de, ERKDER yöneticilerine bu gibi etkinliklerin daha sıklıkla yapılmasının önemli olduğunu, yapıldığı takdirde de katılım göstereceklerini ifade ettiler. Ayrıca ERKDER yöneticilerine teşekkür ettiler.

Tanışma bölümü sonrasında proğramın ikinci bölümü olan Darıca Hayvanat Bahçesi gezisine geçildi.

erdemli ajans erkder durmuş ali tüzel refik tartar
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu