Damızlık Düveler Dağıtıldı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıDamızlık Düveler Dağıtıldı

Erdemli’de genç çiftçilere hibe desteği

Damızlık Düveler Dağıtıldı
Bu içerik 1653 kez okundu.

Erdemli’de Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında gerçekleştirilen "Genç Çiftçi Projesi"nden hibe almaya hak kazanan 10 çiftçiye 60 adet damızlık düve dağıtıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Erdemli İlçe Müdürü Mehmet Türker gazetecilere yaptığı açıklamada, genç çiftçileri köylerinde tutmak kalkınma ve refah seviyelerini yükseltmek, aynı zamanda istihdam sağlamak amacı ile Genç Çiftçi Projesi'nin hayata geçirildiğini projesi uygun görülenlere devletin 30 bin lira hibe desteği sağladığını söyledi.

Amacın tarımda sürdürebilirliği sağlarken, kentten kırsala göçü ve tarımda çeşitliliği artırmak olduğunu vurgulayan Türker, ‘’Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından bitkisel, hayvansal üretim, tıbbi aromatik bitki üretimi, aynı zamanda yöresel ürün depolanması, işlenmesi kapsamında 30 milyon liralık hibe verilmektedir. Bu proje geçen yıl başlamıştı, 2020 yılına kadar da sürecek. Bu kapsamda Erdemli ilçesinde ilk etapta 10 genç çiftçiye toplam 60 damızlık düve dağıtımı yapıldı. Ayrıca geçen yıl 2 genç çiftçiye 80 küçük baş hayvanın dağıtımı yapıldı’’ dedi.

Genç çiftçilerden ev hanımı  Şerife Doğan ise bu proje sayesinde geleceklerine yön vereceklerini söyledi.

Hibe desteği verilen projeler içinde kendi projelerinin de bulunmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Doğan, ‘’İstanbul’da yaşıyorduk ancak geçim zorlaştı bakanlığın böyle bir proje açtığını öğrenince bizde başvurduk. Projemiz kabul edildi ve devletimiz bize 30 bin lira hibe verdi biz de damızlık düve aldık. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerine teşekkür ediyoruz’’ şeklinde konuştu.  
Erdemlili Genç çiftçiler, aldıkları hibe karşılığında damızlık düvelerini yetkililerden teslim aldı. 

erdemli ajans ilçe tarım genç çiftçi damızlık düve
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu