Öldükten Sonra da Yaşamak istiyoruz!!
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÖldükten Sonra da Yaşamak istiyoruz!!

Bir grup öğrenci tarafından hazırlanan proje bakın şöyle

Öldükten Sonra da Yaşamak istiyoruz!!
Bu içerik 2184 kez okundu.

Arpaçbahşiş Atatürk İlkokulu 2/B sınıfı (Sevgi Elçileri) öğretmenleri Hanife Civelek rehberliğinde hazırladıkları proje ile çok güzel bir etkinliğe imza attılar. "Öldükten Sonra Yaşamak İstiyoruz" isimli projenin hedefleri oldukça önemli ve manidar, 'Temiz bir toplum, yaşanabilir bir Türkiye, Yaşanabilir bir Dünya, Aydınlık Yarınlar

Proje Tarihi:6.10.2017'de başladı. Yaşam boyu devam edecek.

Projesiyle Etik Değerlere saygılı, duyarlı, dünyanın ölümlü olduğunu bilerek kısa süren ömrümüzde kendimize, ailemize, çevremize, vatanımıza, milletimize, Dünyaya yararlı bir birey olmaya söz vererek Arpaçbahşiş Yeniköy Mezarlığında 40 katran 60 gül fidesini  TEMA ekibi ve katılımcılarla toprakla buluşturdular.

2/B SEVGİ Sınıfı velileri gönüllü diğer velilerle birlikte (mezarlığa ) Arpaçbahşiş  mezarlığına gelerek fide yerlerini ayarlayıp aşureleri pişirerek sunuma hazırladılar. Cuma Namazı sonrası dedeler, nineler ve köy halkının katılımıyla imamlar Kadir Sağdıç ve Mehmet Geçit Hocanın duasıyla aşureler yenilirken çocuklarıyla birlikte güzel bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşadılar.

Sınıf öğretmeni Hanife Civelek yaptığı açıklamada “Eğitim sevgiyle başlar” vizyonuyla çıktıkları eğitim yolcukluğunda Değerler eğitimini kapsayan bu projeyle öğrencilerin kendilerini severek, ölene kadar yaşamlarını iyiliklerle süsleyeceklerini; namaz, oruç gibi güzel temiz düşünce ve davranışlarında birer ibadet olduğunu, duyarlı güzel davranışları sergileyen insanların mezarlarının cennet kapısı olacağı bilinciyle öğrencilerde değerler Eğitimiyle yoğrulmuş etik davranışlarının geliştirilmesini planladıklarını bu projeyi ölene kadar yaşam boyu devam ettireceklerini söyledi.

Mahalle İmamları Kadir Sağdıç ve Mehmet Geçit Peygamber Efendimiz (s.a.v) “Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikin” hadisi şerifi hatırlatarak projeye destek vereceklerini, toplum düzenindeki olumsuzlukların yok edilmesi de eğitim desteğinin şart olduğunu vurguladılar.

Arpaçbahşiş eski Belediye başkanı Musa Demir görevleri süresince ve sonrasında eğitime, eğitimcilere, öğrencilere büyük değer verdiklerini, böyle güzel bir projeyle minik yüreklerde güzel duyguların güçlenmesi ülke geleceğimiz için çok önemlidir.”

Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız'da çevremizde değerler eğitimi ve etik değerlerin özümsenmesiyle ilgili olumsuzlukların arttığını, bunun ancak ve ancak eğitimle çözüleceğini vurgulayarak  katılımcılara teşekkür etti. Erdemli Belediyesi olarak desteğimiz önceliğimizdir vurgusunu yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Müdürü Yusuf Güzel eğitime büyük önem verdiklerini toplumu yarınlara bu güzel yüreklerin taşıyacağını belirtti.

TEMA Başkanı Murat Başer Erdemli'de etkin olarak çalıştıklarını, “BAYRAK, TOPRAK, YAPRAK” sevdasıyla “YAŞANILABİLİR BİR DÜNYA” için çalıştıklarını belirterek projeye 2/B SEVGİ sınıfıyla birlikte imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Okul Müdürü Alirıza Erden dünyanın ölümlü olup bu süreyi iyilikle geçirmenin önemini belirterek öğrenci, veli ve katılımcılara teşekkür etti.

Arpaçbahşiş eski Müdür Duran Akar, TEMA’lı olmaya davet ederek küçük yaşlarda alınan güzel bir eğitimin ömür boyu etkili olduğunu projede yer aldığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

erdemli ajans eğitim arpaçbahşiş atatürk ilkokulu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu