Orman'dan Köylülere Ceviz Fidanı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOrman'dan Köylülere Ceviz Fidanı

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Erdemli’de Gelir Getirici Tür Sertifikaları Dağıtıldı

Orman'dan Köylülere Ceviz Fidanı
Bu içerik 2012 kez okundu.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ‘5000 Köye 5000 Orman Projesi’ çerçevesinde Erdemli İlçesi Üzümlü Mahallesinde yaşayan yöre halkına ceviz, badem sahalarının kullanım hakkı sertifikalarını törenle verildi

Gelir getirici tür ağaçlandırmalarına ait faydalanma sertifikalarının dağıtıldığı törene Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Orman İşletme Şefleri ve vatandaşlar katıldılar.

Bölge Müdürü Yılmaz, Gelir getirici türlere ait olan sahaların faydalanma haklarının, 6831 sayılı Orman Kanununun Ek-12.maddesine göre vatandaşlarımıza sertifikalandırarak sunulduğunu ifade ederek, “Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın ve Orman Genel Müdürlüğümüzün ‘5000 Köye 5000 Orman Projesi’ çerçevesinde yöreye uygun olarak yapılan ceviz, badem dikimleri artarak devam edecektir.  Gelir getirici türler yoluyla kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın kalkınması ve gelirlerini arttırmaya yönelik politikasıyla yapılan çalışma orman köylümüzün yüzünü güldürüyor.  Böylece Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun da ifade ettiği gibi ‘Orman köylüsüyle hasım değil hısım’ olmanın gereğini yerine getiriyoruz. %100’e yakın başarı elde edilen bu sahanın sertifikalarını alan talepliler bu çalışmayı ‘köyün gelirinin artacağı’ şeklinde ifade ediyor. Talepliler kendilerine düşen alanın bakımını yaptığı sürece faydalanma hakkı devam edecek. Çalışmaların milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

erdemli ajans orman bölge müdürlüğü ceviz fidanı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu