Erdemli'de Limonata Coşkusu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'de Limonata Coşkusu

Erdemli Belediyesi tarafından limon tüketimini arttırmak ve tanıtımını yapmak amacıyla bu yıl ilki gerçekleştirilen Limonata Festivali büyük ilgi görürken, ünlü pop sanatçısı Çelik sahne alarak hayranlarına muhteşem bir konser verdi.

Erdemli'de Limonata Coşkusu
Bu içerik 3180 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İlk etkinliğini Mersin Form Avm'de yapan ve burada hem vatandaşları davet edildi hemde limonata ikramı yapıldı. Dr. Devlet Bahçeli Meydanı'nda Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Erdemli Limonata Festivaline, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP İlçe Başkanı Bekir Özsu, Erdemli Belediye Meclis Üyeleri, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Demir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Festival kurulan standlarda protokol tarafından vatandaşlara limonata dağıtım ile başladı. Limonata dağıtımı devam ederken Erdemli Belediyesi Modern Halk Dansları Topluluğu gösterisini sunarken Bozo Lakaplı Mahalli sanatçı da halkı coşturdu. Yaklaşık 6 bin litre limonata dağıtılırken, 'En hızlı limonata içme', 'Limon soyma' yarışmaları renkli sahnelere neden oldu. Yarışmalarda derecelere girenlere değişik hediyeler verildi.

Festivalde bir konuşma yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Limonun Başkenti Erdemli'de halkın çok çalışkan olduğunun altını çizerek taşı toprağa çevirerek üzerinde limon yetiştiriyorlar diyerek şöyle devam etti; "Ülkemizde limon üretiminin yüzde 65'ini karşılayan ilçemizde üreticilerin emeklerinin karşılığını alamaması bizleri üzmektedir. İlçemizde üretilen limonlarımız dalında en fazla 2 TL'ye satılırken aynı limonlar büyük şehirlerin marketinde kilosu 10 TL'den satılıyor. Bu farkın yetkililer tarafından düzeltilmesini istiyoruz" dedi.
Erdemli'nin bir limon cenneti olduğunu ifade eden Tollu, "Limonlarımızın ünü bütün dünyada bilinmektedir. Belediye olarak ilçemizin tanıtımını yapmak, limon tüketimini arttırmak ve üreticilerimize katkı sağlamak amacıyla bu yıl Limonata Festivali'ni düzenledik. Bundan sonra da  festivalimizi düzenlemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından festivale katkılarından dolayı emeği geçenlere plaket verildi.

Festival akşamında ise ünlü pop sanatçısı Çelik sahne alarak söylediği şarkılarla izleyenleri 90'lı yıllara götürerek nostalji yaşattı. Çelik, Erdemli'ye gelmekten çok mutlu olduğunu ve Limon diyarında Limonata Festivali'nde sahne alarak hayranlarını ile buluşmasını sağlayanlara teşekkür etti.

Çelik, birbirinden güzel şarkıları ile hayranlarına muhteşem bir konser verirken 'Cici Kız' şarkısı izleyenlerin arasından çağırdığı  kız çocuğu ile birlikte söylemesi izleyenleri coşturdu.

Konser sonunda Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve İlçe Kaymakamı Avni Kula, Çelik’e Türk Bayrağı armağan ettiler. 

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu