12 MAYIS 2021 Çarşamba 17:14
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2017 19:48   Güncelleme : 15-10-2017 12:56

Festival Başladı!!

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'Limonata Festivali' Mersin Form Alışveriş Merkezindeki tanıtımı ile başladı.

Festival Başladı!!

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediye meclis üyelerinin katılımı ile yapılan Festival tanıtım etkinliğinde Mersin Form Alışveriş Merkezinde kurulan standartlarda Mersinlilere ev yapımı hakiki limonata dağıtımı yapıldı.

Başkan Tollu'nun bizzat dağıtımını yaptığı Limonata'ya vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Hazırlanan standartlarda Limonatanın yanı sıra vatandaşlar Pazar Günü Erdemli Devlet Bahçeli Meydanında yapılacak olan ve Çelik Konseriyle de müzik ve eğlenceye doyacak. Mersin Formdaki limonata etkinliğinde ayrıca limonatanın faydalarını anlatan  broşürlerde dağıtıldı.

Başkan Tollu gazetecilere yaptığı açıklamada, "Limonun Başkenti Erdemli olarak düzenlemiş olduğumuz Limonata Festivaline tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bugün düzenlemiş olduğumuz etkinliğe olan ilgiden hayli memnunuz. Festival kapsamında toplam altı ton limonatayı gelen halkımıza ücretsiz olarak dağıtacağız. Ünlü Erdemli Limonundan ev yapımı Limonatayı tatmaya herkesi bekliyoruz. Bu tür etkinliklerin Limonun tanıtımına ve tüketimine büyük katkısı olacağı inancındayız. Bunun yanı sıra üreticilerimizin de Limonlarının para edeceği ve katma değer sağlayacağını ümit ediyoruz. Her gün bir limon tüketmenin insan sağlığına büyük fayda sağlayacağının altını bir kez daha çiziyorum" dedi.