Erdemli'de Aşure Bereketi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'de Aşure Bereketi

Erdemli Belediyesince her yıl yapılan aşure etkinlikleri bu yıl da ilçenin her yerinde sürüyor. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu “amacımız gönülleri birleştirmek” dedi.

Erdemli'de Aşure Bereketi
Bu içerik 2039 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi geleneksel aşure etkinliğine bu sene de devam ediyor. Büyükşehir yasasından dolayı kapatılarak Erdemli’ye bağlanan eski beldelerde ve merkezde düzenlenen etkinliklerde vatandaşlara aşure ikram ediliyor. Etkinliklere katılarak ve bizzat aşure ikramında bulunarak vatandaşlarla buluşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu etkinliklerin vatandaşlarla bir gönül buluşması olduğunu dile getirdi.

Belediyece düzenledikleri her etkinliğin kendileri açısından bir amacı, bir anlamı olduğunu beyan eden Belediye Başkanı Tollu, topluma her anlamda hizmet ettiklerini, bu tür toplumsal etkinliklerin de bunun bir parçası olduğunu söyledi. Bu etkinlikler sayesinde vatandaşlar arasında bir gönül birlikteliği kurulduğu ve bu anlamda amaçlarına ulaştıklarını kaydeden Tollu, bu sayede özlenen bir tablo olarak millet-devlet buluşması sağlandığının altını çizdi.

ÖNEMLİ OLAN BİRLİK VE BERABERLİK

Açıklamasında aşurenin önemine de değinen Tollu, millet olarak manevi hasletlerinin olduğunu, aşurenin de bunlardan birisi olduğunu kaydetti. “Dini açıdan değerlendirildiğinde bizlere emrolunan her şeyin bir anlamda da toplumsal bir tarafı da bulunmaktadır” diyen Tollu, aşurenin önemine işaret etti. Muharrem ayı içersinde idrak edilen aşurenin birçok mucizesinin olduğunu ifade eden Tollu, “hangi kültür, hangi, dil, ırk dini anlayış da olursa olsun fark etmez her anlamda ve her yerde aşure bizleri birlik ve beraberlik esasında buluştursun. Bu anlamda tüm herkesin Muharrem ayını da tebrik ederim” dedi.

Başkan Tollu, açıklamalarının son bölümünde bu etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına, destek veren gönüldaşlarına teşekkür ettiğini dile getirdi.

İKRAMLAR AY SONUNA KADAR SÜRECEK

Erdemli Belediye yetkililerinden alınan bilgilere göre, etkinliğin ay sonuna kadar devam edeceği ifade edildi. Günde bazen bir bazense iki etkinlik gerçekleştirildiğini kaydeden yetkililer, her etkinlikte en az bin kişilik aşure ikramı yapıldığını belirttiler. Aşure etkinliklerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor, ayrıca başkanın her etkilikte bizzat vatandaşlara kendisinin ikram etmesini vatandaşlar büyük bir beğeni ile karşılıyorlar.

  

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu