GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2017 14:11   Güncelleme : 11-10-2017 14:11

Aşevi'nden hergün 60 yatalak Hastaya Yemek

Erdemli Müftülüğü’nce Diyanet Vakfı’nın arsası üzerine yaptırılan Aşevi hergün 60'ı yatalak olmak üzere 400 kişiye ücretsiz yemek yediriyor halkımıza hizmete devam ediyor.

Aşevi'nden hergün 60 yatalak Hastaya Yemek

İlçemiz Müftülüğü’nün işlettiği aşevinde her oğle yemek çıkarılıyor. Yemek için gerekli olan malzemeler yine hayırseverlerin katkılarıyla sağlanıyor.

Aşevinin kendisine ait olan ulaşım aracıyla daha önceden saptanmış olan 60 yatalak ve bakıma muhtaç yaşlıya 4 çeşit sıcak yemek servisi yapılıyor.Yemek servisinden yararlanamak isteyenlerin başvuruları ya da bilgileri alınınca araştırma yapılıyor. Gerçekten yatalak ve bakıcısı olmadığı için sıcak yemek hasreti çeken insanlara aşevinin görevlileri günde bir kez yemeklerini kapılarına bırakıyor. Sefertaslarının dolusu bırakılıyor, boşu alınıyor. Aşevinden servis edilen yemekler yaşlıların en az 2 öğün karınlarını doyuracak oranda veriliyor.Görevliler Erdemli'li 60 yatalak hastaya her gün yemek servisi yapıyorlar.

Aşevi binasının giriş katında ise öğrenciler ve karınlarını doyurmak isteyen yardıma muhtaçlar ile yoksullara oğle saatlerinde ücretsiz yemek veriliyor.

Günde çok sayıda insan aşevinin bu lokantasına uğrayarak karınlarını doyurabiliyorlar.

Her gün hayırseverlerin yardımlarıyla çıkan yemekten günlük dörtyüz kişinin karnı doyuyor.

Aşevinin açılmasında ve ayakta kalmasında katkısı olan insanlarımıza teşekkürler.