25 OCAK 2021 Pazartesi 22:23
YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-10-2017 19:40   Güncelleme : 08-10-2017 20:21

Kızkalesi'nde Yaz Bitmedi

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, havanın güneşli olmasını fırsat bilen yerli ve yabancı turistlerin denize girip güneşlenerek tatilin tadını çıkarttığını Kızkalesi'nde yazın bitmediğini söyledi.

Kızkalesi'nde Yaz Bitmedi

Yazdan kalma günlerin Kızkalesi’nden hiç gitmediğini belirten Öztop, yaptığı açıklamada, turistlerin kimi güneşlenirken kimileri deniz bisikleti ile kimileri de kanolara binerek tatilin tadını çıkartmaya çalışıyor. Çocuklar ise sessiz ve sakinliğin tadını kumsalda oynayarak çıkarttıklarını söyledi.

Yurt genelinde soğuk hava etkisini gösterirken Mersin’in Erdemli ilçesindeki UNESCO tarafından dünya mirası geçici listesine alınan turizm beldesi Kızkalesi’nde sonbaharda yaz havası yaşandığını kaydeden Öztop şöyle konuştu:

‘’Kurban Bayramı ve okulların açılması ile yaz sezonu yoğunluğu azalırken havaların iyi gitmesi sonucu Kızkalesi sahilleri yazdan kalma günler yaşamaya başladı. Ekim ayının ortasına gelinmesine rağmen deniz ve hava sıcaklığının ideal olması, sakin ve dingin  havaları tercih eden tatilcilerin yeniden sahillerimizi doldurdu. Havaların iyi gitmesi sonucu Kasım ayının 10’una kadar süreceğini tahmin ediyoruz. Turizmcilerin ‘tatil için en ideal günler Eylül ve Ekim aylarıdır’ çağrısına uyarak tatile gelen tüm tatilcilerimize teşekkür ediyoruz.’’

Turizmcilerin iyi bir sezon geçirdiğine dikkat çeken Öztop, Ekim ayında tatile gelenlerle morallerinin daha da yükseldiğini vurguladı.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığını fırsat bilen turistler, ilçenin dünyaca ünlü Kızkalesi Plajı'nda denize giriyor. Bazı turistler güneşlenirken, bazıları kano ile spor yapıyor, bir yandan da deniz bisikletine binip tatilin tadını çıkartmayı tercih ediyorlar.

Bebekleriyle plaja gelen anneler de renkli görüntüler oluşturuyor.