25 OCAK 2021 Pazartesi 23:48
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2017 11:21   Güncelleme : 06-10-2017 11:52

Zıpkın Koluna Saplandı

Limonlu'da balık avlamak üzere dereye atlayan bir vatandaş, elindeki balık zıpkının üzerine düşerek yaralandı.

Zıpkın Koluna Saplandı

 

Halk arasında ‘’şeytan oltası’’ olarak ta adlandırılan zıpkını suya atlayarak balık avlamak isteyen  Mustafa Uysal, (36) koluna batırdı. Yaralı olarak Erdemli Devlet Hastanesi’ne kolundaki olta ile birlikte gelen Uysal’ın kolundaki oltayı çıkartmak için  Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erdemli Grup Amirliğinden yardım istendi. 

İtfaiye ekibi, oltayı vatandaşın kolundan çıkartmak için elektrikli spiral keski makinesi kullandı. Oltanın kancalı kısmı spiral keski makinesi ile kesilerek koldan tereyağından kıl çeker gibi çıkartıldı.

Amatör balıkçının koluna saplanan üçlü balık zıpkının çıkartılması esnasında spiral keskinin çıkarttığı çımkılar  renkli görüntülere sahne oldu.

Özel yapım oltanın kolundan çıkartılmasının ardından rahatladığını belirten Uysal,  polise verdiği ifadesinde, ‘’Limonlu deresinde zıpkınla balık avlamak için dereye atladığımda özel yapım zıpkının kolumun üzerine düştüm. Zıpkının ucunun  tehlikeli olmasından dolayı hastaneye geldim bura da itfaiye ekipleri spiral keski ile oltayı keserek tolumu kurtardı. İtfaiye ve hastane ekiplerine teşekkür ediyorum. Bu tür balık avlamak isteyenler benim gibi balık avlamak isterken kendini avlamasınlar’’ dedi.