Başkan Tollu’dan iki stad müjdesi
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Başkan Tollu’dan iki stad müjdesi

Erdemli Gençlerbirliği Spor'un sezon açılışında konuşan Başkan Mükerrem Tollu Kocahasanlı ve Tömük’e iki stad yapılacağı müjdesini verdi.

Başkan Tollu’dan iki stad müjdesi
Bu içerik 2459 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Gençler Birliği Spor Kulübü yeni sezona kurban kesip dua ederek başladı. Gençler Birliğinin sezon açılış törenine Erdemli  Kaymakamı Avni Kula,  Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Saadet Partisi Erdemli ilçe Başkanı Mehmet Yıldız,  Belediye Meclis Üyesi Ali Yön, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Adem Kılıç, Erdemli Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kurt, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Erdemli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Aksay, kulüp yönetim kurulu üyeleri,  mahalle muhtarlar, sporcu aileleri ve sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye gelen kulüp başkanı Abdullah Kurt, Erdemli Gençler Birliğinin kulüpten ziyade kıt imkanlara rağmen  iyi bir futbol okulu olduğunu söyledi. Erdemli Gençler Birliği’nden yetişen yetenekli sporcuların diğer takımlara transfer edilmeye devam edildiğini belirten Kurt, ‘’Takımın daha iyi yerlere gelmesi için başta belediye başkanımızın desteği,  yöneticilerimizin özverili çalışmaları ile takımız daha iyi yerlere geleceğine yürekten inanıyorum. Hepimiz iyi bilmekteyiz ki futbol bir zeka oyunudur. Sporcularımız beyin ve ayaklarını aynı anda kullandıkları sürece başarı kaçınılmaz olacaktır. Takımımız şu an Mersin Amatör liginde hedefimiz önce Mersin süper ligi ardından da Bal ligi ve ilerisidir. Ben gençlerimize sonuna kadar güveniyor ve başarılar diliyorum’’ dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Adem Kılıç ta yaptığı konuşmada, yeni sezonun centilmence geçmesi dileğinde bulundu.

Kılıç, ‘’En hayırlı yatırımın gençlerimize yapılan yatırımdır’’ diyerek, gençlerimiz milletimizin geleceğidir. Siz gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmeniz için gerekli her türlü yardım ve desteği sağlayacağız. Sevgili gençlerimiz sizlerden isteğimiz dininize, vatanınıza, milletinize ve  bayrağınıza sahip çıkmanız ve çok çalışmanızdır. Sizlere yeni sezonda başarılar diliyorum’’ diye konuştu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında, ülkemizin geleceği gençlerimizin kahvehane köşelerinden kurtarmak için belediye olarak her noktaya spor tesisi yapmaya  ve gençlerin spora yönlendirilmesini sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

İlçedeki spor kulüplerini bir çatı altında toplamanın hem kaliteli sporcu yetişmesinde hem de daha fazla imkan sağlama adına iyi olacağı kanaatinde olduğunu belirten Tollu, ‘’Biz belediye olarak spor kulüplerimizin tamamına imkanlarımız ölçüsünde destek vermeye, gençlerin iyi yetişmesi adına gayret sarf ediyoruz. Bizler ne yaparsak yapalım  sporcunun iyi yetişmesindeki faktörlerden bir tanesi de gençlerin spor yapacağı mekanların çokluğudur. Maalesef bu manada gençlerimizin tesisler konusunda çok şanslı olduklarını da söyleyemeyiz. Gönlümüz istiyor ki her mahalleye spor tesisi yapalım. Ancak bu mümkün değil çünkü arsa kıtlığı yaşıyoruz. Geçmişte şehri planlayanların spor alanlarına yeteri kadar yer vermemesinden şimdi sıkıntı yaşıyoruz. Biz futbol sahalarının dışında küçük küçük spor alanları oluşturduk ancak futbol alanları için yer bulamıyoruz. Yer bulduğumuz an spor kompleksleri yapıyoruz’’ diye belirtti.

KOCAHASANLI VE TÖMÜK’E İKİ DEV STAD YAPILACAK

Erdemli’deki mevcut sahanın yetmediğini ve daha büyük stada ihtiyacın bulunduğunu kaydeden belediye başkanı Mükerrem Tollu, futbol sahaları yapmak üzere müjde üzerine müjde verdi. Belediye meclisinde aldıkları kararla Tömük Mahallesinde ana yol üzerindeki 25 dönümlük alanı kamulaştıracaklarını ve en kısa sürede de güzel bir stadyum yapacaklarını dile getirdi. Başkan Tollu ikinci müjdeyi ise şöyle açıkladı:

‘’Şehir merkezinde futbol sahası sıkıntısı çekiyoruz. Erdemliye yakışır bir stad yapmak için yer arıyoruz. Mersin Büyükşehir ve Erdemli belediyesinin uhdesinde olan Kocahasanlı Hali eski yerine dev bir futbol sahası yapılmasını arzuluyoruz. Bunu ya Mersin Büyükşehir ya da biz yapacağız ancak  buraya stad mutlaka yapılacak. Eğer hukiki bir engel olmaz ise gençlerimizin spor yapabileceği mekanları oluşturacağız ve 2018 yılında bu tesisleri de tamamlamış olacağız. Yeni stad yerlerimiz hayırlı olsun. Erdemli Gençler Birliği takımımıza da  başarılar diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula da konuşmasında Erdemli Gençler Birliği takımına yeni sezonda başarılar dileğinde bulundu.

Sporla ilgili konuşulacak ve yazılacak çok konunun olduğunu ifade eden Kula, önemli olanın geleceğimiz gençlerimizi kahvehane köşelerinden ve kötü alışkanlıklardan korumak olduğunu belirtti.

Siz değerli sporcularımızı bir araya getirip sağlıklı  bir futbolcu yetiştirmeye çalışmalarından dolayı kulüp başkanı ve yönetim kulu üyelerini kutladığını vurgulayan Kula, ‘’siz değerli gençlerimiz gelecekte hedeflediğiniz en nadide takımlarda oynarsınız bizler de sizleri alkışlarız. Şunu unutmayın ki en büyük başarı hayalle başlıyor, onu gerçekleştirmek için de çok çalışıyorsunuz. Hayaller de bir gün gerçek oluyor. Sizlere yeni sezonda başarılar diliyorum’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurban kesildi dualar edildi. 

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Başkan Şen, “Bayramımız Mübarek Olsun”
Başkan Şen, “Bayramımız Mübarek Olsun”
Aşkın Şahin Kurban Bayramını Kutladı
Aşkın Şahin Kurban Bayramını Kutladı
Başkan Serin Kurban Bayramını Kutladı
Başkan Serin Kurban Bayramını Kutladı
Başkan Çalışkaner,
Başkan Çalışkaner, "Bayramımız Kutlu Olsun”