EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-09-2017 16:36   Güncelleme : 18-09-2017 16:36

Okul Hediyeleri Büyükşehir'den

​2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle, Aydınlıkevler İlkokulu okul bahçesinde düzenlenen ‘İlköğretim Haftası Kutlama Programı’na katılan ve protokol üyeleri ile birlikte sınıf ziyaretinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan, kutlama programı sonrası kırtasiye seti dağıtımını gerçekleştirdi.

Okul Hediyeleri Büyükşehir'den

Yenişehir ilçesinde bulunan, Dr. İ. Kamil Tarhan İlkokulu’nda gerçekleştirilen kırtasiye seti dağıtımında, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan ile birlikte okul müdürü Ahmet Anlaş, Aydınlıkevler Mahalle Muhtarı Seyfi Delioğan ve öğretmenler yer aldı.

Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Vekili Tufan, dağıtımı yapılan setlerin içerisinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın “Bu sıralarda sayı saymasını öğrenin ama en çok da büyüklerinizi sayın. Okumayı öğrenin ama en çok da arkadaşlarınızla güzel şeyler paylaşmayı öğrenin. İklimleri, mevsimleri, dünyayı öğrenin ama en çok ülkenizi, Atatürk’ü iyi öğrenin. Çünkü gelecekte bizlerin size çok ihtiyacı olacak. Öğrendiğiniz bilgileri not edin unutmayın, iyi kavrayın diye size bir hediyemiz var. Hediyenizi güle güle kullanın. Sizlerin gözlerinizden öpüyor, sizleri emekle yetiştiren ailelerinize selamlarımı iletiyorum” mesajının yer aldığı poşetleri öğrencilere verdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, okulların açıldığı ilk gün öğrencilere kırtasiye setlerini hediye etti. Dağıtılan setlerin içerisindeki malzemeleri merakla açan öğrencilerin mutlulukları da gözlerinden okunurken, minik öğrencileri sevindiren Büyükşehir Belediyesi, böylece aile bütçelerine de katkı sağlamış oldu.

İlerleyen günlerde ihtiyaç sayısına göre belirlenerek okul yönetimlerine teslim edilecek olan kırtasiye setlerinde, öğrencilerin temel ihtiyaçları olan kuru boya, sulu boya, pastel boya, 1 düzine kurşun kalem, 1 düzine kırmızı kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, resim defteri, kareli harita metod defteri, çizgili harita metod defteri ve kalem kutusu ile resim defteri bulunuyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında, Mersin genelindeki 13 ilçenin tamamında, toplam 40 bin kırtasiye seti dağıtımı gerçekleştirmeyi planlıyor.