Bu Kursa Katılanlar İşsahibi oluyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Kursa Katılanlar İşsahibi oluyor

100 girişimciden 25’i işyeri açtı

Bu Kursa Katılanlar İşsahibi oluyor
Bu içerik 2425 kez okundu.

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile İŞ-Kur Erdemli Hizmet Merkezinin ortaklaşa düzenlediği girişimcilik eğitimi sona erdi. Eğitime katılan 100 girişimciye sertifikaları ETSO Konferans Salonunda düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan ETSO Başkanı Orhan Sarı, İŞ-Kur Erdemli Hizmet Merkezi ile ortaklaşa düzenledikleri girişimcilik eğitimine ilk kez 100 kişi gibi katılımla rekor kırıldığını, aynı zamanda 100 girişimciden 25 tanesinin yeni işyeri açtığını söyledi. Sarı yeni girişimcilere öncülük etmelerinden dolayı oda yönetimi olarak mutlu olduklarını kaydetti.

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm girişimcilerimizin emrindeyiz diyen Orhan Sarı, ‘’Yaklaşık 5-6 yıldır İŞ-Kur ile girişimcilik üzerine eğitim kursları düzenliyoruz. Son düzenlediğimiz eğitime 100 kişilik katılımla bir rekor kırıldı. 100 girişimciden 25 tanesi kendi işyerlerini açtı.  Bu rakam Türkiye ortalamasının üstünde bir rakam, çünkü Türkiye ortalaması yüzde 10-15 olarak görülüyor. 5-6 yıldır gerçekleştirdiğimiz kurslar sonrasında açılan işyeri sayısını bu 100 kişilik grup tek başına karşıladı. Son grubumuz çok verimli bir dönem gerçekleştirdi bu bizim için de önemli ve takdire şayan bir gurup oldu. Kurslara katılan tüm girişimci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

İŞ-Kur Erdemli Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Doğan ile KOSGEB Mersin il Müdürlüğü uzmanlarından Zehra  Göçer de girişimcilik kursları hakkında birer konuşma yaptı. Yeni açılacak kurslar işyeri açacaklar hakkında bilgiler verdi. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi, anı fotoğrafı çektirildi.

erdemli ajans erdemli ticaret ve sanayi odası girişimcilik sertifikası
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu