Kaymakam Kula, "Erdemli'liler Ekmeğini Taştan Çıkarıyor"
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Kaymakam Kula, "Erdemli'liler Ekmeğini Taştan Çıkarıyor"

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Ziraat odası Başkanı Rasim Şahin ve Ziraat Odası meclis üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu.

Kaymakam Kula,
Bu içerik 2548 kez okundu.

Oda başkanı Rasim Şahin, İlçe Kaymakamı Avni Kula’ya nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula; ‘’Erdemli çok verimli topraklara sahip bir ilçe. Ekmeğini taştan çıkaran çalışkan bir topluluk yapısı bulunmaktadır. Çiftçilerimizin temsilcisi olan Ziraat Odası’na nezaket ziyaretinde bulundum.

Çiftçilerimizin yeni sezonda ürettikleri ürünler inşallah emeklerinin karşılığı olarak kendilerine döner. Ben buradan bütün çiftçilerimize bol kazançlı sezon diliyorum. Ziraat Odası Başkanı ve meclisine çalışmalarında başarılar diliyorum’’ dedi.

Erdemli Ziraat Odası Başkanı  Rasim Şahin ise; Erdemli’de en çok üyesi bulunan sivil toplum kuruluşunun ziraat odası olduğunu söyledi.

 Odamıza  kayıtlı 18 bin üye var diyen Şahin, ‘’İlçemizde her türlü sebze ve meyve yetiştirmektedir. Çiftçilerimizin en büyük sorunu üretici ve tüketici arasındaki alım satım farkının çok olmasıdır. Çiftçi tarlada 2 liraya ürettiği bir ürün marketlerde 10 liraya kadar satılabiliyor. Bu büyük uçurumlar yetkililer tarafından göze alınıp bir düzenleme yapılmalıdır. Çiftçilerimiz karın tokluğuna dahi ürettiği ürünü satamazken tüketiciye 5 katı fazla fiyattan satılması bizleri çok üzüyor. Tarla-market arası bu fiyat farkının biran önce düzenlemelerle çözüm bulunması gerekiyor’’ dedi.

Konuşmaların ardından Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ve Meclis Başkan vekili Ahmet Çalışkaner İlçe Kaymakamı Avni Kula’ya limon figürlü biblo ve Erdemli tanıtım CD’si  hediye ettiler. 

erdemli ajans erdemli kaymakamlığı avni kula erdemli ziraat odası rasim şahin
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Milyon Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Zafer Atışları Erdemli'de Yapıldı
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Sahte Para ve Hırsızlara Dikkat!!
Erdemli Rekora Koşuyor
Erdemli Rekora Koşuyor