26 KASIM 2020 Perşembe 21:11
YAŞAM
Giriş Tarihi : 06-09-2017 14:24   Güncelleme : 06-09-2017 18:15

İki Bayram Birarada

Erdemli Belediyesi “İki Bayram Bir Arada” isimli bayramlaşma programı ile vatandaşları buluşturdu.

İki Bayram Birarada

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı çerçevesinde Hacıalanı Mahallesinde düzenlenen etkinliklerde güreş müsabakaları ve Mustafa Yıldızdoğan konseri gerçekleştirildi.

Erdemli Belediyesince Hacıalanı Mahallesinde bayramlaşma programı düzenlendi. Hem 30 Ağustos Zafer Bayramı hem de Kurban Bayramının tarihsel olarak birbirine yakın olması sebebi ile bu yıl belediye vatandaşlara düzenlenen ekinliklerle çifte bayram yaşattı.

Etkinliklerin gündüz bölümünde güreş müsabakaları yapıldı. Heyecanlı güreşlerin yaşandığı müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreninde protokol yarışmada dereceye giren güreşçilere madalya ve hediyelerini dağıttı.

Programın akşam bölümünde ise bayramlaşma konuşmaları ve konserler yer aldı. İlk olarak mahalli sanatçı Özlem Tanrıkulu söylediği türkülerle vatandaşlardan alkış aldı. Daha sonra programın açılış konuşmasını Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu gerçekleştirdi. Bu tür programların birlik ve beraberliğe vesile olduğunun altını çizen Tollu konuşmasında belediye hizmetlerinden de yer yer bahsetti. Bu hizmetlerin vatandaşlar için yapıldığına işaret eden Tollu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Erdemli Belediyesi olarak hizmet anlamında, yatırım anlamında, kaynak üretme anlamında Türkiye'de bir numarayız. Çünkü biz belediyeciliği biliyoruz ve insanlara vefa borcu olarak yapıyoruz.

Bir yandan Erdemli’mizin her bir yanını mamur etmeye gayret ederken, bizi biz yapan değerlerimizi bizi farklı kılan değerlerimizi canlı tutmak adına, bu değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak adına şölenler düzenliyoruz, bayramlaşma programları düzenliyoruz. 30 Ağustos deyip geçmeyin eğer biz şuan özgür bir ülke de yaşıyorsak 30 Ağustos zaferini bizlere armağan eden aziz şehitlerimiz sayesinde bunu yaşıyoruz. Bu vesileyle mübarek Kurban Bayramınızı ve 30 Ağustos Zafer Bayramınızı gönülden kutluyorum.”

Başkan Tollu’dan sonra 21 dönem MHP Milletvekili Yalçın Kaya söz alarak vatandaşlarla bayramlaştı. “Ülkemizi birbirimizi parçalamak bölmek isteyen düşmanlarımız var. Ama şu hacı alanı yaylasındaki birlik ve beraberlik olduğu sürece aynen bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milletinin birliğini ve beraberliğini hiç kimseye bozdurtmayacağız. Minarelerimiz den ezan sesimizi hiç kimseye susturtmayacağız. 30 ağustosunuzu ve Kurban bayramınızı tebrik ediyorum” diyerek vatandaşlarla bayramlaşan Kaya, konuşmasında sık sık programı düzenleyen Erdemli Belediyesi Başkan ve çalışanlarına teşekkür etti.

Programın son konuşmasını ise MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu yaparak vatandaşların bayramlarını kutladı. Bayramların kardeşlik ve birliktelik bakımından son derece önemli olduğunu belirten Özsu, şunları söyledi:

“Rabbim Türk milletine birlik beraberlik versin. Vatanımızın kıymetini anlamada şuurlar hidayetler versin. Ayyıldızlı bayrağımız gönderden inmesin. Ezanlarımız susmasın. Şehitlerimiz gazilerimiz emin olsun Ay yıldızlı bayrağımız Hacı alanının en zirvesinde devamlı dalgalanacaktır.”

Gün boyu süren etkinliklerin son bölümünde ise sanatçı Mustafa Yıldızdoğan konser verdi. Söylediği birbirinden güzel şarkılarıyla vatandaşların sevgisini kazanan Yıldızdoğan’a Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, günün anlam ve önemine vurgu yapmak için Türk Bayrağı armağan etti.