Helal olsun genç Avukatlara
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHelal olsun genç Avukatlara

Yeni Adli yıl açılışı nedeni ile Mersin Barosu Erdemli Temsilcisi Hülya Yavuzbenzer ve beraberindeki heyetle Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Helal olsun genç Avukatlara
Bu içerik 2090 kez okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Baro Erdemli Temsilcisi Hülya Yavuzbenzer yaptı. Yavuzbenzer konuşmasında, öncelikle buradan tüm vatandaşlarımızın, kıymetli meslektaşlarımın, 30 Ağustos Zafer bayramı ve Kurban bayramını yeniden kutlar, Yüce Allah”tan bizlere hep birlikte daha nice 30 Ağustos Zafer bayramı ile Kurban bayramlarına kavuşturmasını dilediğini söyledi.

2017-2018 Adli yılı başlamış bulunuyor diyen Yavuzbenzer, ‘’Ülkemize, Milletimize ve tüm insanlığa adalet, huzur, barış, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum. Geçmiş yıllarda kaybettiğimiz fedakâr meslektaşlarımızı, hain terör saldırıları sonucunda yaşamını yitiren yargı şehitlerimizi, güvenlik güçlerimizi, vatandaşlarımızı ve 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain saldırılarda yaşamını yitiren demokrasi şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum. Emeklilik ya da diğer sebeplerle aramızdan ayrılan çok kıymetli meslektaşlarımıza bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve esenlikler diliyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum’’ dedi.

Adalet, mülkün yani ülkenin temelidir. Öyleyse, Adaletten önemli hiçbir şey olamaz diyen Yavuzbenzer konuşmasını şöyle sürdürdü:

 ‘’Son binyıldır bir ana gibi bizi bağrında yaşatan bu topraklarda barış, huzur ve sevgi arayan herkes için adaleti en hassas ölçülerle tartarak dağıtmak boynumuzun borcudur.

Vatandaşlarımızın en güvenli limanı olan Adliyelerimizde; Avukatlarımız, hakimlerimiz ve savcılarımız hep birlikte, bu güveni sağlamak yükümlülüğü altındadırlar.

Avukatlar yargının en önemli kurucu unsuru ve olmazsa olmazıdır. Göz ardı edilemez, asla yok sayılamaz. Savunma ve dolayısıyla avukatlar değerini bulduğu an herkes kendini güvende hissedecektir. O zaman güven için, hak için, adalet için tek yolumuz Avukata sahip çıkmaktır.

Adaletin uygulayıcısı olarak biz hukukçuların en büyük düşmanı kin ve keyfiliktir. Kahraman, fedakâr, asil, namuslu, vicdanlı avukatlar olarak bizler asla kin tutmayız, keyfilik yapmayız.

Biz hukukçular, el ele vererek; hep birlikte, insanlara güven veren, adalet dağıttığına inanılan bir hukuk sistemini inşa etmeliyiz. Böylelikle, insanlarımızda  hukuka olan saygı ve güveni  tesis ederek, ülkemizin geleceğini, mesleğimizin itibarını teminat altına alabiliriz.

Ortak geçmişimiz ile  geleceği birlikte yaşama ülkümüzün altını çizerek, geçmişi insan sevgisi ve hoşgörüye dayalı bir toplumun bireyleri olarak ayrışmak yerine birbirimizi tamamlayarak herkesin geleceğe güvenle bakmasını sağlamalıyız. Mevlana Hazretlerinin belirttiği gibi, “Her birimiz tek kanatlı melekleriz. Bizler, ancak birbirimizi kucaklayarak uçabiliriz.” Birbirimizi daha iyi dinlememiz, daha çok bir araya gelmemiz, hoşgörü ve uzlaşma kültürünü geliştirmemiz gerekmektedir.

Bu duygu ve düşünceyle yeni adli yılınızı şahsım ve temsil etmekte olduğum Mersin Barosu Erdemli temsilcisi olarak tekrar tebrik eder, yeni adli yılın ülkemize, milletimize, basınımıza, çok değerli meslektaşlarıma hayırlar getirmesini dilerim.’’

 

Törene gelenlerin az sayıda gençlerden olması dikkat çekti. Çelenk töreninde gözler tecrübeli ve babacan avukatları aradı. 

erdemli ajans adli yıl
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu