Bakan Elvan Erdemli’de Bayramlaştı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBakan Elvan Erdemli’de Bayramlaştı

Erdemli ilçesine bağlı Aydınlar (Avgadı) Yaylası'nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Bakan Elvan Erdemli’de Bayramlaştı
Bu içerik 1882 kez okundu.

Kalkınma Bakanı Elvanın Avgadı yaylasındaki bayramlaşma programına Mersin Valisi Ali İhsan Su, Erdemli Kaymakam Vekili Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, AK Parti il Başkanı Cesim Ercik, Erdemli ilçe Başkanı Mehmet Topçu ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer eşlik etti.

Vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlarını kutlayan Bakan Elvan, vatana ve millete hizmet için var olduklarını söyledi.

Elvan, milletin bugüne kadar verdiği güçlü desteğin, ülkenin önünü açtığını ifade etti.

İktidara geldikleri 2002 yılından itibaren millet ne söylediyse, onu gerçekleştirdiklerini vurgulayan Elvan, "80 yılda yapılamayan icraatları şu 14 yıla sığdırdık. Hep şunu söyledik. 80 yılda 6 bin 200 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Biz 14 yıllık süreçte 3 katından fazlasını, 19 bin kilometreyi aşan bölünmüş yol yaptık. Otoyollar, tüneller yaptık. 80 yılda Türkiye Cumhuriyeti devletinin sadece 50 kilometrelik tüneli vardı. Biz bunun üzerine yaklaşık 260-270 kilometrelik tünel ekledik" dedi.

Mersin ile Antalya'yı birbirine bağlayan Akdeniz Sahilyolu Projesi'nde de önemli mesafeler kat edildiğini kaydeden Elvan, şöyle konuştu:

"Sadece Mersin ili sınırları içerisinde 31 kilometrelik 27 adet tünel yapıyoruz. Şu 1,5 yıl içerisinde Akdeniz Sahilyolu’nda 10 tünelin açılışını gerçekleştirdik. 191 kilometrelik yolu bölünmüş yol haline getirdik, bir kısmını Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt yaptık. 10 gün önce, tam 350 milyon liralık bir ihale gerçekleştirdik. Kaledran-Anamur arasındaki o bölgede 11 kilometrelik bir kısmımız kaldı. Buranın da ihalesi yapıldı."

Bakan Elvan, yıllardır konuşulan Çeşmeli-Taşucu otoyolunun da projesinin ve Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun bitirildiğini belirterek, projede ihale aşamasına gelindiğini, bu yıl yapılacak ihalenin ardından otoyolun yapımına başlanacağını bildirdi.

 

 "Türkiye güçlendikçe güçlenecek, büyüdükçe büyüyecektir"

Türkiye'nin bir taraftan yatırımlarını gerçekleştirirken, bir taraftan da terör örgütleriyle yoğun bir mücadele gerçekleştirdiğini vurgulayan Elvan, "PKK, FETÖ, DEAŞ, DHKP-C, bunların hepsi taşeron terör örgütleri. Birileri adına iş yapan terör örgütleri. Bunlara para, silah veriliyor ve maalesef ülkemizin, gelişmesinden, kalkınmasından rahatsız olanlar bizim önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Ama şundan emin olun. Sizin o güçlü desteğiniz olduğu müddetçe bizim önümüzü kesemeyecekler. Türkiye güçlendikçe güçlenecek, büyüdükçe büyüyecektir." ifadesini kullandı.

Bakan Elvan, büyüme rakamlarına da değinerek, şöyle konuştu:

"Diyorlardı ki '2017 yılının ilk çeyreğinde bunlar büyüse büyüse yüzde 2 büyür'. Bu yılın ilk çeyreğinde, yani ocak-şubat-mart aylarında yüzde 5 büyüdük. Allah'ın izniyle nisan-mayıs-haziran ayında yani ikinci çeyrekte de yüzde 5'in üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğiz. Üçüncü çeyrekte de ikinci çeyrekte gerçekleştireceğimiz büyümenin de üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğiz. Bu bize karşı mücadele edenlere rağmen sizlerin desteğiyle başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımızın ve hükümet üyelerimizin yoğun çalışmalarıyla büyüyeceğiz, büyüyeceğiz, büyüyeceğiz. Güçlendikçe güçleneceğiz Allah'ın izniyle. Asla yatırımlarımızdan, kalkınmamızdan taviz vermeyeceğiz. Biz, sizler neyi isterse onu yapacağız. Artık o eski dönemler geçti. Türkiye kendi kararını kendi veriyor. Milletimiz ne derse onu yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz."

erdemli ajans ak parti lütfi elvan bayramlaşma
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu