Kızkalesi'nde Bayram Bereketi
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKızkalesi'nde Bayram Bereketi

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, turizmcilerin çifte bayram yaşadığını söyledi.

Kızkalesi'nde Bayram Bereketi
Bu içerik 2101 kez okundu.

Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkartılması tatile çıkan vatandaşlar kadar Kızkalesi’ndeki belediye ve turizm belgeli  104 otel, motel , pansiyon işletmeleri ve diğer esnafları da sevindirdiğini belirten Öztop yaptığı açıklamada,  ‘’Geçen yıl darbe kalkışması nedeni ile yaz sezonunda büyük sıkıntı yaşayan turizmcilerimiz bu yıl dolu dolu bir sezon geçirdi. Kurban Bayramı tatilinin hükümet tarafından 10 güne çıkartılması tatile çıkanlar kadar turizmci esnafının da yüzünü güldürdü. Sezonun son günlerinde tatilin uzaması bir çok insanın tatil yapma imkanı bulmasını sağladı. Doğu Akdeniz’in en nadide turizm bölgelerinden Mersin’in turizmdeki lokomotifi UNESCO tarafından tarihi geçici miras listesine alınan Kızkalesi’ndeki işletmeler bayramdan memnun kaldı. Çünkü doluluk oranı ile Ege ve Antalya’yı aratmadı çifte bayram yaşadık’’ dedi.

Kızkalesi’nin Türkiye’nin birçok noktasında olmayan Mavi Bayrağa da sahip olduğunu kaydeden Öztop, ‘’Kızkalesi’nin altın sarısı kumu, güneşi, masmavi denizinin yanında artık Mavi Bayrağı da var. Kızkalesi’nde bazı otellerimizin mavi bayrağı bulunmaktaydı buna Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışma sonrası Kızkalesi kumsalına da mavi bayrak çekildi. Biz turizmciler olarak Kızkalesi kumsalına mavi bayrak asılmasını çok önemsiyoruz. Kızkalesi artık tarihi ve kültürel değerinin yanında Mavi Bayrağa da sahip bir turizm beldesi. Mavi bayrağın  beraberinde birçok destinasyonu da beraberinde getireceğine inanıyoruz’’ diye belirtti.

Bayram tatili ile birlikte tatil bitiyor anlamına gelmemeli diyen Öztop, şöyle konuştu: ‘’Aslında tatil yeni başlıyor. Kasım ayının ortalarına kadar tatilin sürmesini bekliyoruz. Dingin ve huzur dolu tatil yapmak isteyenleri bayramdan sonra da Kızkalesi’ne tatile bekliyoruz. Çünkü deniz sıcaklığı  yazı aratmayacak güzellikte olacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca tatilinde çeşitlilik olmasını isteyenlerin bölgedeki tarihi ve kültürel değerleri de görmesini bekliyoruz.’’

Tatilci Fuat İlhan ise tatilin kendileri ve çocukları için iyi geçtiğini belirterek, ‘’Özellikle çocuklu ailelerin tatil yapmaları için Kızkalesi en ideal yerlerin başında geliyor. Çocuklar kumsalda güven içinde oynayıp denize giriyor’’ diye konuştu.

erdemli ajans kızkalesi bayram
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı