Cumhuriyet Bayramında açılışı yapılacak
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıCumhuriyet Bayramında açılışı yapılacak

Merkez Mahallesi ile Alata Mahallesini birleştiren Erdemoğlu Bulvarı üzerindeki Alata Köprüsü genişletiliyor.

Cumhuriyet  Bayramında açılışı yapılacak
Bu içerik 2934 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi uzunluğu 48 metre,  eni ise 12 metre olan Alata Köprüsüne toplam  18 adet fore kazık yapımı gerçekleştirilecek. Köprü 1 milyon 950 bin liraya mal olacak. Köprü bittiğinde tek olan geliş gidiş yolu çift yola dönüşecek trafik akımı sıkışmayacak.

Törende konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz temeli atılan köprünün açılışını da Cumhuriyet Bayramı günü yani 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.

Yaptığımız her hizmeti halkımız için yapıyoruz diyen Kocamaz, bizim için halkımızın can ve mal güvenliği her şeyden önce gelir diyerek köprünün hayırlı olması dileğinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek de yaptığı konuşmada, başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere MHP’li belediyelerin yaptığı hizmete hükümet mensuplarının kavuşamadığını iddia etti. Anamur’dan Tarsus’a kadar durmaksızın hizmet götürdüğünü kaydeden Şimşek, hükümetin Mersin’de bakanı da olmasına rağmen yıllardır verilen sözlerini yerine getiremediklerini savundu. Mersin Büyükşehir Belediyesi 3 yıldır Mersini yollar ve köprülerle donattığını vurgulayan Şimşek, ‘’Sadece büyükşehir belediyesi Tarsus ile Anamur arasında 100’ün üzerinde köprü yaptı. Hükümet yetkilileri de yıllardır verdikleri sözü yerine getirsin’’ dedi.

Erdemli’ye doğalgaz getirilmesi konusundaki sıkıntıları da dile getiren Şimşek, bir bakın nüfusu 8 bin olan Ermenek’e zor şartlarda doğalgaz getiriliyor ancak 150 bin nüfuslu Erdemli ve Mersin’in batı kesimindeki belediyelere  neden bu hizmet gelmiyor. Sayın Kalkınma bakanımız Lütfi Elvan beyden bu konuyu çözmesini bekliyoruz diye belirtti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında, yaptıkları hizmette devletin bir kuruşunu heba etmediklerini belirtti. Erdemli genelinde asfaltsız mahalle ve yerleşim birimi bırakmadıklarının altını çizen Tollu, ‘’Şu an da ilçe genelinde 32 noktada ekiplerimiz çalışma yapıyor. Biz yaptığımız hizmeti evladiyelik yapıyoruz. Bu hizmetlerin birçoklarını da Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapıyoruz. Bizim hizmette ayrımız gayrımız yok’’ şeklinde konuştu.

Alata Mahallesi Muhtarı Hidayet Yıldırım, Merkez Mahallesi Muhtarı Hilmi Bilgen de bir konuşma yaparak yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

 

erdemli ajans mersin büyükşehir belediyesi alata köprüsü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi