Kızkalesi bayrama hazır
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKızkalesi bayrama hazır

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkması nedeni ile Doğu Akdeniz’deki turizmcilerin bayrama hazır olduğunu söyledi.

Kızkalesi bayrama hazır
Bu içerik 1852 kez okundu.

UNESCO Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan tatil beldesi Kızkalesi’nde vatandaşların huzurlu bir bayram tatili yaşamaları için her türlü tedbirin alındığını belirten Çalışkan tatille ilgili açıklamalarda bulundu.

Bayram tatilinin 10 güne çıkmasından dolayı Kızkalesi’nde otel, motel ve pansiyonlarda doluluğun yüzde 100’e ulaştığını birçok otelde yer kalmadığını kaydeden Çalışkan, tatilin uzatılmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlar kuruluna teşekkür etti.

 Hala bayram tatiline nereye gideyim düşüncesinde olan ve karar veremeyen ailelere çağrıda bulunan Çalışkan, ‘’Akdeniz’in mavi suları, altın sarısı kumsalı ve sonbahara göz kırpan tatlı güneşi siz ailelerimizi Kızkalesi’ne bekliyoruz. Kızkalesi artık Akdeniz’de tatil yapılacak en güvenli beldelerin başında geliyor’’ dedi.

2016 yılında 15 Temmuz de yaşanan darbe kalkışması nedeni ile turizmcilerin Kötü bir sezon geçirdiğini anımsatan Çalışkan şöyle konuştu:‘’Darbe kalkışması nedeni ile geçtiğimiz yıl çok kötü bir sezon yaşamıştık ancak bu yıl beklentilerimizin üzerinde sezon geçirdik. 2017 turizm sezonu biterken Kurban Bayramı tatilinin de 10 güne çıkması bizleri daha da mutlu etti. Öyle ki birçok otelimizde yer kalmadı. Denizimiz vatandaşımızı gelin kucaklaşalım diye çağırırken tatilcilerimiz de bu çağrıya uyarak tatile bize geliyorlar bu nedenle tatil için Kızkalesi’ni tercih eden tatilcilerimize teşekkür ediyoruz.’’

Engelliler için Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin engellilerin rahat denize girip kumsalda güneşlenmelerini sağlamak için ‘’Engelli Rampası’’ yaptığını ifade eden Çalışkan, ‘’Denize sadece sağlam insanlarımız girecek diye bir kural yok. Büyükşehir Belediyesi engellilerimizin denize girmelerini sağlamak için rampa yaptı ve onların kullanımı için şezlonglar  tahsis etti. Kızkalesi sahilimiz artık engellilerimizin de denize rahat gireceği Türkiye’deki ender yerlerin başında yer alıyor. Artık birçok engelli ailesi de tatil için tercihini Kızkalesi’nden yana yapmaya başladı. Engellilerimizin denize girmelerinde kolaylıklar sağladığı için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

erdemli ajans kızkalesi bayram hüseyin çalışkan
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu