Karayakup ve Sıraç Mahallelerine İçme Suyu Açılışı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKarayakup ve Sıraç Mahallelerine İçme Suyu Açılışı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Meski tarafından Karayakup, Sıraç, Müğlü ve Küçük Fındık'ta yapılan içme suyu hattı tesis açılışı Başkan Burhanettin Kocamaz ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından yapıldı

Karayakup ve Sıraç Mahallelerine İçme Suyu Açılışı
Bu içerik 2918 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, aynı gün içerisinde hem Erdemli hem de Silifke ilçesindeki vatandaşlarla bir araya gelerek, 10 mahalle ziyareti ve 3 açılış gerçekleştirdi.

Erdemli İlçesinde Doğu Sandal, Müğlü Yaylası, Küçük Fındık yaylası ve Esenpınar mahallelerini ziyaret eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Karayakup ve Sıraç mahallelerinin de içme suyu hattı tesisi açılışını gerçekleştirdi.

Erdemli programından sonra Silifke ilçesine geçen Başkan Kocamaz, burada yine Sömek, Örenköy, Tekiralanı, Çatak ve Mara mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.  Ziyaret ettiği mahallelerde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kocamaz, ayrıca Çatak mahallesinde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmasının da açılışını gerçekleştirdi.

Okunan dualar eşliğinde gerçekleştirilen açılış törenlerine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

“Sizin karşınıza çıkarken alnımız açık, başımız dik”

Göreve geldikleri günden itibaren kentin tüm eksiklerini tespit ederek, plan ve program çerçevesinde hareket ettiklerini söyleyen Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaptığı konuşmada “Gittiğimiz her yere büyükşehir belediyesi olarak yatırım götürmüşüz bu yüzden sizin karşınıza çıkarken alnımız açık başımız dik çıkıyoruz. Bu belediyeler geçmişte de vardı. Özel idare vardı ama bu hizmetlerden neden yapılmadı? Çünkü anlayış farklıydı. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren mersinin her tarafını tarıyoruz, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının devamında belediyenin kaynaklarının en iyi şekilde yine vatandaşın refahı ve huzuru için kullandığına değinen Başkan Kocamaz, “30 Mart’ı bir milat olarak değerlendirmenizi istiyorum. Bu konuda mütevazı olmak istemiyorum. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayan hizmetler 2 yılda yapıldı. Belediyecilik hem zor hem de vebali ağır bir görev herkesi memnun etme şansınız yok. Herkes bardağın boş tarafından bakar. Biz kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Biz bu işe Allah rızası gözlüğü ile bakıyoruz. Gücümüz nispetinde vatandaşın her kuruşunu onların hizmetini sunmak için gece gündüz çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Baki  Şimşek konuşmasında kırsala yapılan yatırımların bazı kesimleri rahatsız ettiğini ancak, Başkan Kocamaz’ın belediyecilik tecrübesi ile sorunların kısa zaman içerisinde çözüme kavuştuğunu ifade ederek, “Kafanızı kaldırın etrafınızdaki belediyelere bakın. Buna göre yapılan yatırımları kıyaslayın. Kırsala yapılan yatırımlara bakın. Burhanettin kocamaz Türkiye’nin en başarılı belediye başkanıdır. Yol, su Burhanettin Kocamaz’dan sorulur” dedi.

Törende konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise Büyükşehir Yasası’nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte avantaja çevrildiğini söyleyerek “150 yıllık mazisi olan bir memleketin bu güne kadar su sorununun çözülmemiş olması oldukça ayıp. Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir yasasını avantaja çevirmiştir. Belediyeciliği çok iyi biliyoruz. Neler yapabileceğimizi biliyoruz. Bunları sizler de görüyorsunuz” diye ifade etti. 

erdemli ajans mersin büyükşehir meski burhanettin kocamaz mükerrem tollu doğu sandal sıraç küçük fındık müğlü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi