Topçu, "Bayramlarımız kutlu olsun"
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTopçu, "Bayramlarımız kutlu olsun"

Ak Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Topçu,
Bu içerik 1622 kez okundu.

Topçu, mesajında, 30 Ağustos 1922'de, Türk milletinin tarih sayfalarına kahramanlık destanlarından birini daha altın harflerle yazdığını belirtti. 

Kadını, erkeği, yaşlısı ve genciyle milletin mücadelesi sayesinde 30 Ağustos'un 95. yıl dönümünü yaşamanın heyecanını ve haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Topçu, şunları kaydetti: 

"Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir. Ulaştığımız seviyeyi, parlak bir geleceğin habercisi olarak değerlendiriyorum. İnanıyorum ki Türkiye, ekonomisiyle, demokrasisiyle ve ordusuyla istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam etmektedir. Bu ülkeyi bizlere miras bırakan başta cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile kanları ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum." 
Bayramların toplumumuzda birlik ve berberliği perçinleyen önemli günler olduğunu ifade eden Topçu “Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Bu özel günler insanlar arasındaki sevgi ve saygının karşılıklı göstergesidir. Bayramlar küslerin barıştığı, kötülüklerin unutulduğu ve kardeşçe selamlaştıkları günlerdir. "Bayramın bize kazandıracağı manevi anlayış sayesinde, yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar acıları da paylaşmanın önemini daha da derinden anlayacağız. Bütün dünyada halen yer yer yaşanılan savaş, çatışma ve yıkımlara karşı her zamankinden daha çok duyarlı olacak, barış ve adaletin dünyada egemen olması için daha dik duracağız” dedi.

İslam dininin her işi iyi ve güzel yapmayı, tüm yaratılmışlara karşı merhametli olmayı,  kin ve nefretten uzak durmayı öğütlediğini dile getiren Topçu, açıklamasının devamında “Bayram günleri, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir. Bu günlerde ülkemizin dört bir yanındaki insanlar birbirini sevgiyle ve sevinçle kucaklayacaklardır. Birbirimize ve ülkemize olan sevgimiz bu güzel günlerde daha da artacaktır. Bu bayramda gönüllerimizin dertlerinden arınmış, tüm gözyaşlarının dinmiş, yüzlerde de hep gülümseme, kalplerde hep huzur olmasını temenni ediyorum. Bu duygular içinde bütün vatandaşlarımızın ve İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramı´nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah´tan niyaz ederim" ifadelerine yer verdi.

erdemli ajans ak parti erdemli mehmet topçu bayram kutlama
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi