Okullar Hayat Oluyor
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOkullar Hayat Oluyor

Erdemli Halk Eğitim Müdürlüğü Okullar Hayat oluyor projesi kapsamında Sarıkaya’da açılan kursta sıra örtülerini ve perdelerini öğretmenler dikti

Okullar Hayat Oluyor
Bu içerik 1992 kez okundu.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Sarıkaya İlk-Orta Okulu Müdürlüğü işbirliğinde ‘’Okullar Hayat Olsun Projesi’’ kapsamında ‘’Çeyiz ürünleri hazırlama’’ kursu açıldı. Kursa 18 kursiyer katıldı kurs iki ay sürdü. Çoğunluğunun öğretmenlerden oluşan kursa katılan kursiyerler her iki okulun masa, sıra ve perdelerini dikti.  

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur,  açılan kursla ilgili olarak, ‘’Sarıkaya İlk-Orta Okulu Müdürlümüze  çok teşekkür ederim. Yaz döneminde  ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında yayla turizminin önemli merkezlerinden biri olan Sarıkaya mahallemizde  Fikriye Kılıç öğreticiliğinde ‘Çeyiz ürünleri hazırlama, Emine Çarpar öğreticiliğinde Ahşap Boyama ve Ekrem Akkuş öğreticiliğinde Kuran-ı Kerim okuma kursları açtık. Okullar Hayat Olsun Projesi, okulların öğrenciler ve yetişkinler için birer "hayat boyu öğrenme merkezi" eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkân veren "yaşayan güvenli alanlar" haline dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.  

Açmış olduğumuz kurslarla halkımızın  bilgi ve becerisini arttırmaya çalışıyoruz.  Eğitimin zamanı ve yaşı olmaz, halkın bilgi ve becerisini artırmak, kazanılan bu bilgi ve becerilerle halkımızın ev ekonomisine katkıda bulanabilecek duruma gelmelerini sağlamaktayız.  Çeyiz ürünleri hazırlama  kursunda  çoğunluğu öğretmen olan kursiyerler okulun tüm sınıflarının masa, sıra örtüleri ile perdelerini dikerek okulumuzun yeni eğitim ve öğretim yılına farkındalık oluşturarak girmelerini sağladılar. Talep gelmesi halinde diğer okullarımızın da bu tür ihtiyaçlarını karşılarız.  Başarılı olan kursiyerlerimizi, kurs öğretmenlerimizi ve emeği geçen herkesi kutlar ve ilçemiz için hayırlı olmasını dilerim. Her zaman  her yerde  herkes için  Halk Eğitimi  diyerek  tüm halkımızı  kurslarımıza katılmaya davet ediyorum’’ dedi.

erdemli ajans erdemli halk eğitim müdürlüğü okullar hayat olsun
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği