Şampiyon Tosun Birbuçuk Ton
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıŞampiyon Tosun Birbuçuk Ton

Akdeniz’in şampiyonu 35 bin liraya alıcı bekleniyor

Şampiyon Tosun Birbuçuk Ton
Bu içerik 2947 kez okundu.

Karahıdırlı Mahallesinde hayvancılıkla uğraşan Ümit Değer (36) tarafından yetiştirilen ‘’Şampiyon’’ adı verilen bin 500 kilo ağırlığındaki tosun 35 bin liraya satışa çıkartılan damızlık tosunun 96 yavrusu bulunuyor.

Tosun sahibi Değer, 2,5 yıl önce dünyaya gelen ve “Şampiyon” adı verilen tosuna bir çocuk gibi baktıklarını söyledi.

Yetiştirici Ümit Değer, gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘’Akdeniz bölgesinde şuanda en büyük sığır olarak bizim şampiyonumuz bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre  bin 500 kilo ağırlığında olan hayvanımız Akdeniz’in şampiyonu ve Türkiye ikincisi konumunda. 2,5 yaşında olan şampiyon günde 33 kilogram yem yiyor. 2,5 yıl önce özel olarak ilgilendiğimiz hayvanımız yonca ve yulafla besledik.

Son 5 aydır ise arpa ve küspe veriyoruz. Şampiyon oyun oynamayı çok seviyor. Onunla oyun oynuyoruz, birlikte gezintiye çıkıyoruz yani o bizim ailemizden biri olmuş gibi davranıyoruz. Ailemizin bütün bireyleri tarafından yakından ilgilenilen şampiyonumuzu kurbanlık olarak satmak bizleri üzmekte ancak her canlı gibi onunda bir ömrü var. Üzülüyoruz ama yapacak bir şey yok. Bu Kurban Bayramında şampiyonumuzu satışa çıkarttık. Bin 500 kilo ağırlığında olan Sementa cinsi şampiyon’u 35 bin lirayı getiren alır. Gelecek yıl hedefimiz 2 Tonluk bir şampiyon daha yetiştirmek olacak’’ dedi.

Şampiyonu görmeye gelen ve pazarlık yapan bazı alıcılar ise büyüklüğü ve görünüşü şampiyona hayran kaldıklarını söylediler.

 

erdemli ajans şampiyon tosun
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği