Büşra Kurt Madencilik Açıldı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBüşra Kurt Madencilik Açıldı

Erdemli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Güneyli Muhtarı Abdullah Kurt’un kızı Büşra Kurt, “Büşra Kurt Madencilik ve inşaat malzemeleri ltd. şti” adıyla yeni işyeri açtı.

Büşra Kurt Madencilik Açıldı
Bu içerik 3488 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Erdemli Akdeniz Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde yeni açılan iş yerinin açılışına Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Erol Yaşar, Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, müteahhitler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasının ilkini Abdullah Kurt yaptı. Kurt konuşmasında kızına öğütlerde bulundu. Abdullah Kurt şöyle konuştu:

‘’Ben yıllardır ticaretin içerisinde biriyim. İnişli çıkışlı günler yaşadım. Ama zorlukların üzerinden gelmesini hep bildim. Kızım da Mimarlık fakültesinde okuyor. İşi gereği güzel bir meslek olarak Yapı market işine girdi. Kızımın bu iş yerinde başarılı olacağına inanıyorum. İnşallah Allah utandırmaz ve başarılı olur. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Davete katılan siz değerli protokole ve Erdemli halkına sonsuz teşekkür ederim.’’

İş yeri sahibi Büşra Kurt ise konuşmasına, çok sevdiği meslek olan mimarlık fakültesinde okuduğunu söyleyerek başladı.

Bu iş yerini Erdemli halkımızın hizmetine açmaktan büyük mutluluk duyuyorum diyen Kurt, ‘’Şimdiden iş hayatına girdik. Genç yaşta başladığımız ticaret hayatında umarım sizlerin desteğinizle başarılı olurum. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayarak davetimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Politek Dekopa firması sahipleri Raif Akbulut ile Ersin Akbulut, Ceriteks firması sahibi Cevri Sarıkaya da açılışa katıldı. Politeks Dekopa firması sahiplerinden Ersin Akbulut, firması ve ürettikleri ürünler hakkında bilgiler aktardı. Akbulut, Büşra Kurt kardeşimiz ile iş yapmaktan memnun olduklarını dile getirdi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise yaptığı konuşmasında; Erdemlinin giderek gelişen ve büyüyen bir ilçe konumunda olduğunu kaydetti.

Sektörlerimiz kendilerini yeniliyor ve teknoloji desteği ile en iyiyi yapmak ve halka sunmak için büyük bir rekabet doğuyor ifadesini kullanan Başkan Tollu, ‘’İlçemizde herkesin tanıdığı ve başarılı muhtarı sayın Abdullah Kurt bey’in kızı Büşra hanımın açtığı bu iş yeri de ilçemize hem ekonomik hem de istihdam açısında büyük kazanımlar sağlayacaktır. İş yerleri açılarak devlete KDV ödeyip devletimize de ekonomik yönden katkı sağlayacaklardır. Bu tür iş yerleri her zaman ilçeler için büyük kazanımlardır. Şimdiden Büşra kızımızı tebrik ediyor, Allah yolunu açık etsin diyorum. Hayırlı uğurlu olsun’’ diye konuştu.

Erdemliyi seviyorum diyen herkes eğer imkanı varsa yatırım yapsın diyen Tollu, ‘’Eğer Erdemlimizi seviyorsak ilçemize yatırım yapalım. Sevmek yatırım yaparak güçlendirelim’’ vurgusunda bulundu.

Daha sonra Büşra Kurt yapı market içerisinde satışı yapılan ürün firması yetkilisi ise ürün tanıtımı yaparak vatandaşları bilgilendirdi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu tarafından dua edildi. Kurban kesiminin ardından protokol üyeleri ve vatandaşla birlikte iş yerinin açılışı yapıldı.

Kurdele kesiminin ardından Abdullah Kurt ve Büşra kurt tebrikleri kabul ederek, gelen misafirlere iş yerini tanıttı.

Erdemli Ajans olarak Abdullah Kurt ve kızı Büşra Kurt’a yeni iş hayatında başarılar dileriz.

Açılışla ilgili daha fazla fotoğrafları foto galerimizden takip edebilirsiniz.

erdemli ajans büşra kurt abdullah kurt muhtar
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu