Bekir Özsu rekora gidiyor
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Bekir Özsu rekora gidiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erdemli ilçe başkanlığı 11. Kongresini yaptı. Tek liste halinde gidilen genel kurulda partiye kayıtlı 418 üyeden 313’ü oy kullandı. Geçerli olan 313 oyun tamamını alan Bekir Özsu 5. Kez ilçe başkanlığını kazandı.

Bekir Özsu rekora gidiyor
Bu içerik 6406 kez okundu.
Advert

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından  Divan başkanlığını MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek getirilirken, üyeliklere ise Erol Erdoğan, Kürşat Kağan Altıntaş, Salih Gürbüz ve Hayal Funda Önder getirildi.

Kongreye MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 21. Dönem Mersin Milletvekili Yalçın Kaya, Taş Medreseli Ülücüler Derneği Genel Başkanı Naim Yanık, Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin, Erdemli Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Hakan Ak, MHP Erdemli Kadın Kolları Başkanı Afife Erdem, Mersin Büyükşehir ve Erdemli belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları, Delegeler ve partililerin büyük katılımı ile yapıldı.

Tıklım Tıklım dolu salonda 11. Olağan ilçe kongremize hoş geldiniz diyerek konuşan Bekir Özsu, ilçe teşkilatı olarak 6 Kasım 2004 tarihi itibari ile şahsım ve yönetim kurulu üyelerim siz cefakar, fedakar, inanmış, yürekli gönüller ile hareketin  Erdemlide kurumsal ve siyasi faaliyetlerini bu güne kadar birlikte yürüttüklerini söyledi.

 Geçen bu zaman içerisinde 2 yerel ve bir çok genel seçimi hep birlikte geçirdiklerini ifade eden Özsu, ‘’Hiç bir olumsuzluk ve dışarıdan yapılan hakkaniyetsiz tutum, bizleri ve siz inanmış gönülleri yıldırmadı, yıldırmaya da gücü yetmedi. Gerçek dava insanlarından görmüş olduğumuz davamıza olan bağlılık, her engeli aşmamıza ülkücüye yakışır tavır ve vakarlı duruşu sergilememize büyük bir destek olmuştur. Cenabı Allah hepsinden ve hepinizden razı olsun, Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın, sağ olun var olun’’ dedi.

Milliyetçi ülkücüler olarak, maziden atiye, Edirne’den Ardahan’a, balkanlardan tanrı dağına 49 yıllık kutlu mücadelemizden taviz vermeden bugünlere gelmiş bulunmaktayız diyen MHP Erdemli ilçe başkanı Bekir Özsu,  ‘’Geçirmiş olduğumuz siyasi süreç ilçemizde hareketimizi başarılı kılma noktasında üstün gayret sarf edip patimizi güçlü kılmak için mücadele ettik. Allaha şükür vicdanımız rahat alnımız aktır. Namerde boyun eğmeden, hiçbir görevden kaçmayıp yüksünmeden, inandığımız değerler uğrunda, bir mensubiyet şuuru ile hareket ettik. Daima bu şuur ve inançla ömrümüz vefa ettikçe nerede olursak olalım hangi durumda ve görevde olursak olalım, ilkelerimizden hiç bir zaman taviz vermeden ülkülerimiz ışığında yaşamaya devam edeceğiz’’ vurgusunda bulundu.

Bizim için hiç bir siyasi ikbal ve endişe kaygısı yoktur diyen Özsu, asla da olmayacaktır diyerek, ‘’Liderimiz sayın Devlet Bahçeli beyden almış olduğumuz öğreti, bu kutlu yolda bu kutlu davaya yalnız hizmet etmektir tek emelimiz. Bizler milliyetçi ülkücüler olarak, hedeflerimiz doğrultusunda bayrağı aldığımız yerden, lekelemeden en yükseklere yükseltmenin çabası içerisinde, bu azim ve gayretle yolumuza devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Bekir Özsu şöyle konuştu: ‘’Merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin ve onun dava arkadaşları merhum Dündar Taşer beyin, merhum Gün Sazak beyin, merhum Ali Metin Tokdemir ağabeyin, bütün dava şehitlerimizin, ebediyete intikal etmiş milliyetçi harekete hizmet etmiş tüm ülküdaşlarımızın ruhları şad mekanları cennet olsun, Allah onları ebedi alemde bizlerden emin kılsın ve emin olsunlar ki yetiştirmiş oldukları ülkü fidanları filizlenip artık boy vermiştir huzur içinde uysunlar.’’

Kıymetli dava arkadaşlarım, malumunuz 7 haziran seçimleri sonrası TBMM de siyasi partilerce yürütme organı belirlenememiş 1 kasım erken genel seçimleri süreci ve akabinde yenilenmesi yapıldığını kaydeden Özsu,konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Bu sürecin ardından pusuda yatan hep bir memnuniyetsiz, hiç gözü doymaz, aç gözlü, ülkücülerin sırtında yol alan, aslında yolsuz olan şer odakları, esasen değersiz olan bizim bilmeden değer verip değerli kıldığımız, kurt postuna bürünmüş boynu tasmalı bazı figüranlar partimizi karıştırmaya teşebbüs etmiş buna yönelik uzun süreli bir fitnecilik ve hiç bir siyasi etik değere ve kurallara uymayan bir dönemi maalesef partililerimize yaşatmıştırlar. bu köksüzler ülkücüleri kara eylülden sonra ilk kez mahkemeye vermiş, ülkücüleri bu defa birbiri ile mahkemeleştirmişlerdir.

Ömrünün 50 yılını bu harekete vakfetmiş 20 yıldır partimizin lideri ve genel başkanı sayın Devlet Bahçeli beye onun yol arkadaşlarına insanlık dışı bir üslup ve yöntemi reva görerek art niyetli şekilde saldırmışlardır. 15 Temmuz hain darbe sürecinden sonraki liderimizin büyük devlet adamlığı duruşu bir kere daha göstermiştir ki, Türk kamuoyunun bu kişiliksizlerin ne kadar zihniyet yoksunu olduğunu anlamasına vesile olmuştur.

Hiç kimse bu hareketin 49 yıllık mücadelesini ve hafızasını yok sayma teşebbüsü içine giremez, girmesine de asla müsaade edilmez. Bu kötü niyetli teşebbüsler zaman zaman denenmiş olsa da Allaha şükür, hareketimizin Türk kamuoyundaki yıkılmaz ve sarsılmaz itibarını düşürememiş ve düşüremeyecektir. İnanıyoruz ki milliyetçi hareket partisi Türkün ve Türklüğün son kalesidir. Bunu anlayamayanlar dün olduğu gibi yarınlarda da ne yaparsa yapsınlar, kimi sponsor tutarsa tutsunlar, hangi Türk düşmanıyla iş birliği yaparsa yapsınlar beyhude bir çaba içerisinde yine hüsrana uğrayacaklardır.

Bizler milliyetçi ülkücüler olarak bulunduğumuz noktadan, hiçbir ihanete geçit vermedik bundan sonra da asla geçit vermeyeceğiz. Hiç bir oyunun, hiçbir siyasi hesabın figürü ya da figüranı olmadık bundan sonra da olmayacağız. Daima önümüze bakacak, ülkülerimiz için yolumuzu aydınlatan ülkü ışığımız, liderimiz sayın Devlet Bahçeli beyin izinde onu takip edeceğiz.

ilçemizde hareketimizi başarılı kılmak adına bundan sonra da sizlerden aldığımız manevi güç ile siyasi çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Partimizin bundan sonraki yerel idare seçimlerinde üç hilalli bayrağımızı yere indirmemek için daha çok gayret edeceğiz. Biz bir ve diri olacağız birlikte olacağız, buna inandık başardık yine başaracağız.’’

Bugüne kadar birlikte yol yürüdüğümüz, partimize ve şahsıma büyük destekleri olan kıymetli belediye başkanımız sayın Mükerrem Tollu’ya  Erdemlideki ülkücü genç kardeşlerimin başkanı Cevat Şahin başkana, bizlerin her şart da yanında olan ve ilçe kadın kolları başkanımız Afife Erdem ve kadın kolları mensuplarımıza, ilçe yöneticilerime, mahalle sorumlularına,  Asenaların başkanı sayın Selma Yıldız hanımefendiye, ülkücü işçiler başkanı Hakan Ak ve bayanlar birimi başkanı Şeyma dölek hanımefendiye geçmişten bugüne bütün kadın kolları başkanlarına, ilçe yöneticilerine ve ilçe başkanlarına,ocak başkanlarına kısacası çizgisini bozmamış geçmişte görev yapmış tüm dava arkadaşlarıma özellikle bir kere daha teşekkür eder minnet ve şükranlarımızı erdemlide milliyetçi ülkücülerin ilçe başkanı olarak  kendilerine tebriklerimi sunarım.

Sosyal medya kahramanlarının lidere hakaret, teşkilatlara hakaret ederek bir de ben  ülkücüyüm diyenlerin bulunduğuna dikkat çeken Bekir Özsu,  kapının açıklığından, kapalı olmasından bahsedenlere sesleniyorum diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

MHP’nin kapısı, liderine ihanet etmeyen, teşkilatlarını yerden yere vurmayan, ülkücü gibi davranan herkese sonuna kadar açıktır. Hareketin liderine ağzınıza geleni söyleyeceksiniz, teşkilatlarının alın terini hiçe sayacaksınız, seçim zamanı gelince boy göstereceksiniz, ondan sonra da Türk milliyetçilerin uğruna 5 bin şehit verdiği bu hareketi, rahmetli başbuğumuzun emanetini bu aklı evvel şahsiyetler dizayn edecekler. Siz olsanız ettirir misiniz? Biz de onu yapıyor, ettirmiyoruz. Herkes haddini bilecek."hem liderimize, hareketimize ve ülkülerimize, hem ülkemize ve tarihimize düşmanlık edenler son birkaç yıldır el ele vermişler; fitne ve fesat ocağına odun taşımakla meşguller. Şerefli bir geçmişe sahip Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve liderine alçakça ithamda bulunmaktadırlar. Şüphesiz ki her bir dava adamı günümüzdeki olayların geçmişle bağlantısını kurmak, geleceği buna göre hesaplamak ve tasarlamak zorundadır. Biz kökleri mazide olan atiyiz. Şayet tarih bir milletin sosyal hafızasıysa biz ülkücüler geçmişte de bir takım oynanan oyunlara, kurulan tuzak ve senaryolara şahit olduk. Çünkü bu kutlu davanın ateşini söndürmek isteyenler başbuğumuzun zamanında da bugünkü gibi alçak ve ahlaksız oyunlara tevessül ettiler, hareketi zayıflatmaya, parçalamaya ve yok etmeye çalıştılar. Bir taraftan Türk milliyetçisiyiz, ülkücüyüz dediler, diğer taraftan Türk milletinin ve davamızın aleyhinde olanlara hizmet yarışında sıraya girdiler. Ancak vatan, millet, devlet ve bayrak sevdasıyla çıkılan yolda gerçek dava adamları böylesi kirli ve ucuz siyasetin batağına saplanmadı, yolundan şaşmadı."

Bu duygu ve düşüncelerle bugün buradayız. Çünkü, davamıza ve kurucu genel başkanımız merhum Alparslan Türkeş beyenfendiye yeminimiz var. Bugün buradayız. Çünkü, ülkü şehitlerimize sözümüz var.bugün buradayız. Çünkü, liderimiz sayın Devlet Bahçeli beye sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz. Bugün buradayız. Çünkü, milliyetçi ülkücüleri dünya coğrafyasında adı Türk, özü Türk olarak yaşayan bizi bekleyen Müslüman Türk kardeşlerimiz var.

Sözlerime son verirken, bir kez daha kongremize teşrif ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, birazdan geçilecek olan oy verme işleminde, öncelikle gönlünüze sonra da sandıktaki iradenin tecellisine yeniden talip olduğumuzu beyan eder, hepinizi sevgi saygı ve en kalbi muhabbetle selamlarım sunarım. Sağ olun var olun cenabı Allaha emanet olun.

Allah  Türkü korusun ve yüceltsin. N e mutlu türküm diyene….

Başkan Özsu'nun konuşmasının ardından Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve 21. Dönem Milletvekili Yalçın Kaya birer konuşma yaparak başarılar dilediler.

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde kullanılan 313 oyun tamamını alan Başkan Bekir Özsu yeniden başkanlığa seçildi. İşte Bekir Özsu'nun listesi. 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
11. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ
ERDEMLİ İLÇE YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ
BAŞKAN ADAYI   BEKİR ÖZSU
YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE   YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYE
1- FATİH SERİN 1- HÜSNÜ SEZER
2- TURGUT TARTAR 2- ÜZEYİR TAY
3- BÜNYAMİN KALE 3- DURMUŞ ALİ ÇEVİK
4- İLKER TÜREL 4- HALİL İBRAHİM TEKİN
5- HÜDAVERDİ TOP 5- MUHİTTİN HAYTA
6- VELİ ASLAN 6- ARİF POYRAZ
7- MUSTAFA KEMAL TURHAN 7- ESAT ÇAKAR
8- MUSTAFA DİRİK 8- SÜLEYMAN ERSOY
9- ALİ KARA 9- KADİR ASLAN
10- MEHMET KALE 10- HASAN ŞAHİN
11- YUNUS ÇELİK 11- TANER KORKMAZ
12- SABİT AYDIN 12- ADEM KOŞAR
13- MEHMET ALİ YILDIRIM 13- İSMAİL ATİLLA BİLGEN
14- HASAN UYAR 14- ŞABAN ELÂL
15- ALİ GÜRSOY 15- MURAT GÜRSOY
16- ADNAN BAKTEMUR 16- SÜLEYMAN ŞAHİN
17- AHMET AK 17- ALİ ÖREN
18- ŞEVKET BAKKAL 18- AHMET BULUT
İL DELEGELERİ ASİL ÜYELER
1- BEKİR ÖZSU 21- SEBAHADDİN ELAL 41- ADNAN SARI
2- MÜKERREM TOLLU 22- EYYUP BULU 42- MEHMET KALE
3- YALÇIN KAYA 23- FAHRİ YANAL 43- RAHMİ DEMİRASLAN
4- EROL ERDOĞAN 24- HACI İBRAHİM KESKİN 44- HASAN ŞAHİN
5- SALİH GÜRBÜZ 25- YUNUS ÇELİK 45- OSMAN GÜP
6- CEVAT ŞAHİN 26- ŞİNASİ AVLAR 46- KADİR OKUR
7- SERDAR ARSLAN 27- MUSTAFA KEMAL TURHAN 47- HALİL YILMAZ
8- AFİFE ERDEM 28- HASAN TÜRE 48- MESUT BALI
9- ALİ YÖN 29- HÜSEYİN DÖNMEZ 49- MURAT HAVA
10- İBRAHİM TEPE 30- DURMUŞ KARA 50- VAHDETTİN ÖZDEMİR
11- MEHMET GÜLDALI 31- AYŞE VİSAL EREN 51- SÜLEYMAN ERSOY
12- ADEM GÜRSOY 32- CENGİZ YILDIZ 52- VELİ ÖZYÖRÜK
13- MEHMET TOPKARA 33- MEHMET KASAP 53- EMRE KURT
14- MUSTAFA AKIN 34- DURHASAN SEZER 54- ŞABAN ELÂL
15- HARUN SARI 35- ALİ GÖK 55- SAMİYE ARIK
16- ŞABAN DÖLEK 36- ABDURRAHMAN TUNÇ 56- OSMAN ERSİN
17- ALİ TOPUZ 37- RAMAZAN GÜNDÜZ 57- TURGUT TARTAR
18- DURAN KARA 38- MEHMET ÇOPUR 58- TURAN ÇEVİK
19- BÜNYAMİN KALE 39- ALİ İÇEN 59- MUSTAFA DİRİK
20- FATİH SERİN 40- HÜSEYİN UĞUR TOKER 60- ADNAN BAKTEMUR
İL DELEGELERİ YEDEK ÜYELER
1- OSMAN YILDIRIM 11- İLYAS ÇEŞMELİ 21- ERTUĞRUL TAY
2- ÜZEYİR TAY 12- YASİN GÜVEN 22- HÜSNÜ ÇEVİK
3- ERDAL YARDIM 13- HALİL YILDIZ 23- KEMAL ÖZGÜR
4- YAŞAR ÜNAL 14- SADIK GÖKSEL 24- ALİ KAPLAN
5- ALİ GÜNDAŞ 15- YUSUF GÜRSOY 25- ZÜLKÜFÜL COŞAR
6- NAZİF KAYA 16- HÜSEYİN ARSLAN 26- ALİ BAKAR
7- ADEM ELAL 17- İLYAS GÜNER 27- MEHMET PERÇİN
8- ALİ BOZ 18- HARUN EVLİK 28- FATMA YILDIRIM
9- TEVFİK YILMAZ 19- BİLAL UÇMAN 29- ALİ ŞABABLI
10- CUMALİ USLU 20- ORHAN ÖĞER 30- SELİM VURAL
erdemli ajans mhp erdemli kongre bekir özsu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
kartal escort