GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2017 20:54   Güncelleme : 17-08-2017 20:54

Yağda’nın 40 yıllık yol özlemi bitti

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Onarım ve Bakım Dairesi Başkanlığı Kırsala Hizmetler Şube Müdürlüğü Erdemli ekipleri 40 yıldır yol özlemi çeken Yağda Mahallesi halkının özlemini sona erdirdi. Erdemli’yi 49 kilometre mesafedeki Yağda Mahallesinin yeni yapılan yolu mesafeyi 10 kilometre kısalttı.

Yağda’nın 40 yıllık yol özlemi bitti

 

Yağda Mahalle muhtarı Sabahattin Kurt, çocukluğundan buyana özlemini çektiği yeni yola Mersin Büyükşehir Belediyesi kanalıyla kavuştuklarını söyledi. Yolumuzun ormanlık alandan geçeceği için Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu olur verdi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve ekibi de altyapısını ve asfaltını yaptı diyen muhtar Kurt,

‘’Ben çocukluğumdan beri buraya yol yapılacağı söylenirdi. Yolumuzu büyükşehir ekibi yaptı kendilerinden Allah razı olsun. 8,5 kilometre uzunluğundaki  yeni yapılan yol Alibeyli, Elbeyli ve Yağda mahallelerini Sarıkaya ve Aydınlar (Avgadı)  mahallelerine bağlayacak. Mahallemize gelmek için Aydınlar, Harfilli, Güzeloluk ve Güneyli istikametinden geliniyordu ve bu yol 8,5 kilometre daha uzundu şimdi kısaldı. 40 yıldır özlemini çektiğimiz yolumuza nihayet kavuştuk. Üstelikte 12 metre genişliğinde yapılan yol sayesinde bölgemizdeki tarımsal faaliyet artarken bölgenin de değeri yükselecek’’ dedi.

Kurban Bayramına yolun asfaltlanma işleminin tamamlanacağını ve mahallenin yolla birlikte çifte bayram yaşayacağını vurgulayan Kurt, ‘’Bize çifte bayramı yaşatanlara teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Yeni yapılan yolla bölgede yaşayan yaklaşık 10 bin nüfusun da rahat nefes alacağını kaydeden muhtar Sabahattin Kurt, Kızılen ile Yağda mahallesi arasındaki 5 kilometrelik yolun da tamamlanması ile bölge halkının yol probleminin kalmayacağını vurguladı.