Tebrikler gençler
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTebrikler gençler

Bilgi yarışmasında dereceye giren gençler ödüllendirildi.

Tebrikler gençler
Bu içerik 1919 kez okundu.

Erdemli Müftülüğü'ne bağlı yaz Kur’an Kursu ve camilerinde eğitim gören öğrencilerin ilçede düzenlenen bilgi yarışmasında birincilik elde eden erkeklerde Karahıdırlı Kur’an Kursundan Enes Erhan Erden ile Kargıpınarı Fatih Kur’an Kursundan kızlarda birincilik elde eden Kübra Cantez il geneli yarışmasında ikincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.

Kargıpınarı Fatih Kur’an Kursu öğrencisi Kübra Cantez, Mersin geneli için katıldığı yarışmada tüm soruların tamamını doğru bildi. Ancak yarışmada yaş olarak kendisinden küçük bir kız çocuğunun da soruları tam bilmesi sonucu kurallar gereği il birinciliği küçük kız çocuğuna verilirken Cantez ise ikincilik ödülüne layık görüldü.

Karahıdırlı Kur’an Kursu öğrencisi Enes Erhan Erden ise 25 sorudan bir tanesini yanlış bilince ikincilik ödülüne layık görüldü.  Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Erdemli Müftülüğünde ödül töreni düzenlendi. Törende konuşan ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, ‘’Yavrularımızı ve emeği geçen hocalarımızı tebrik ediyorum. Yaz Kur’an Kurslarımıza ilgi gösteren tüm yavrularımıza teşekkürlerimizi sunuyorum’’ dedi.  

Yaz Kur’an Kurslarımıza 6 bin 200 öğrenci katılarak tarihi bir rekora imza attılar diyen Türkmenoğlu, ‘’Yaz kurslarımıza toplam 6 bin 200 öğrenci katılırken bunlardan bin 600 tanesi yatılı kurslarımızda eğitim gördüler. 6 bin öğrencimiz içinden kızlarda Kübra Cantez, erkeklerde ise Enes Erhan Erden tüm sorulara doğru cevap vererek ilçe birinciliğini elde ettiler, kendilerini buradan tebrik ediyorum. Aynı yavrularımız il geneli yarışmasında ise il ikinciliği elde ettiler. Çocuklarımızı ve onları yetiştiren aileleri ve hocalarını bir kez daha kutluyorum’’ diye konuştu.

Konuşmanın ardından öğrencilere ilçe müftüsü Türkmenoğlu çeşitli hediyeler takdim etti. 

erdemli ajans erdemli müftülüğü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu