GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2017 16:33   Güncelleme : 10-08-2017 17:16

Hayırlı Yolculuk Başladı

Erdemli’de ‘hacı adayları dualarla’ uğurlandı

Hayırlı Yolculuk Başladı

Erdemli’de  ‘hac’ vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları için Merkez Ulu Camii önünde  uğurlama töreni düzenlendi.

Törende konuşan Erdemli İlçe Müftüsü Mehmet Sami Türkmenoğlu, yurt genelinden bu yıl 1 milyon 800 bin kişinin hacca gideceğini Erdemli’den de 152 kişinin hacca gideceğini söyledi. Türkmenoğlu Erdemli’den en son kafilenin 20 Ağustosta gideceğini belirterek, toplam 1 milyon 800 bin kişi içinden kurada adı çıkanların çok şanslı ve seçkin insanlar olduğunu belirtti.

Hazreti Peygamberimiz buyurdular ki, ‘’Hacılar ve umreciler, yani Mekke ve Medine’ye gelen insanlar Allah’ın misafirleridir. Onlar dua ettiklerinde dualarına icabet eder. Hacca gidenler kimin misafiri oluyor tabi ki rabbimizin ve Peygamberimizin  misafiri. O zaman misafir misafirliğine uygun davrandığı zaman ev sahibi olan rabbimiz rahmetini üzerimize yağdıracaktır’’ dedi.

Hacca giden vatandaşlara dualarında ülkemizdeki insanlara dua etmelerini isteyen Türkmenoğlu, hacca giden insanlarımız yeryüzündeki en kutsal mekana en kutsal yolculuk yaptıklarını unutmasınlar. Bu yolculuk, Allah Resulü’nün büyüdüğü, yürüdüğü, vahyin indiği, yaşadığı, sevindiği, üzüldüğü, hayatını yaşadığı, ayak izlerinin olduğu kutsal beldelere yolculuktur.”

Konuşmanın ardından hacı adaylarıyla birlikte dualar okundu. Törenin ardından da hacı adayları, kutsal topraklara uğurlanmak üzere Adana Havalimanı’na yolcu edildi. Gözyaşları sel olurken eller duaya açıldı.