Erdemli HEM yeni sezona 300 usta öğretici ordusuyla girecek
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli HEM yeni sezona 300 usta öğretici ordusuyla girecek

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, 2017 -2018 Eğitim – Öğretim döneminde kurum bünyesinde açılacak olan kurslarda görev almak isteyen usta öğreticilerin başvurularını 7 Eylül 2017 tarihine kadar şahsen yapmaları gerektiğini bildirdi.

Erdemli HEM yeni sezona 300 usta öğretici ordusuyla girecek
Bu içerik 3463 kez okundu.

Başvuruların şahsen müdürlüğe  yapılması gerektiğini dile getiren Okur, şunları dile getirdi, ‘’Şahsen yapılmayan,  eksik ve fotokopi evrak ile başvuru yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.  Başvuru yapan usta öğretici adaylarının haklarında gerekli inceleme ve araştırmalar yapıldıktan sonra başvuruları komisyonumuz tarafından  kabul edilecektir.

Başvuruları  kabul edilen usta öğretici adaylarından  Açık Lise ve Açık Ortaokulu öğrencileri ve KPSS kursları için Matematik, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji, Felsefe Grubu Öğretmenliği İngilizce,  Anne Çocuk Eğitimi, Arapça, İngilizce, Almanca, Rusça, Fotoğraf Çekim, Mantar Yetiştiriciliği, Budama, Aşılama, Organik Tarım, Zirai Mücadele, Her türlü meyve ve sebze ile süs bitkileri yetiştiriciliği, Arıcılık, Aşçılık, Bahçe Ziraatı, Bilişim Teknolojileri, Pideci, Pasta ve Baklava Yapımı, Açık Alan Satıcıları Eğitimi, Girişimcilik, Kasiyer, Satış ve Depo, İnşaat Ustalığı,  Cenaze Hizmetleri, Kur’an –ı Kerim Okuma, Görevlisi, Sıhhi Tesisat, Kaynakçı, Trikotaj, Çini, Seramik, Çocuk Gelişimi, Dokuma, Çiçek Örücülüğü, Ebru, El Sanatları, Giyim, Ev İdaresi, Gazetecilik, Grafik, Resim, Güzellik Uzmanlığı, Halk Oyunları, Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri, Kick Boks, Konaklama Ve Seyahat, Kontrol Sistemleri, Kuaförlük, Makina Kullanımı, Nakış, Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Okuma – Yazma, Servis Garsonu, Turizm, Zihinsel Engelliler, Muay-Tai, Tekvando, Wushu, Futbol,  Voleybol, Can Kurtarma- Yüzme, Halıcılık,  Masör- Masöz  ve Takı Tasarım, Emlakçılık, Bahçıvanlık, Kalorifer ve Doğalgaz Ateşleyici, Havuz Bakım Operatörü.

Ebru, Hızlı Okuma, Bağlama, Gitar, Keman, İletişim, İşaret Dili, Filografi, Minyatür, Elektrik, Hızlı Klavye Kullanma, Büro Yönetimi, Sekreterlik, Danışma Görevlisi, Bilgisayar Destekli Harita Çizimi ve talep edilen diğer kurslarımızda öğretici olarak branşları itibarı ile şartları tutan usta öğreticiler  görevlendirileceklerdir.’’ 

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Ömer Okur açıklamasının  devamında Usta Öğretici görevlendirme şartlarının MEB Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği ve MEB Halk Eğitimi Faaliyetlerinin Uygulanmasına Dair Yönergenin 9. Maddesine  göre görevlendirme yapılacağını dile getirdi.

İhtiyaç duyulan alanlarda  ücretli usta öğreticiler görevlendirilir, görevlendirilenlerin dışında kalanlar ise yedek olarak sıralanır ve o öğretim yılı içinde ihtiyaç duyulması halinde  bu sıralamaya göre görevlendirme yapılır ifadesini kullanan Okur, ‘’Öğrenmenin sonu olmayan bir süreç olduğunu Halk Eğitimi  Merkezi Müdürlüğü olarak, beşikten mezara kadar eğitimi hedef alan toplumun her kesimine ulaşmayı hedeflenmektedir. Halkımızın ihtiyacı olan ve talep edilen her alanda yani mesleki ve teknik, sosyal ve kültürel ve okuma yazma kursları açmakta, Hayat Boyu Öğrenme felsefesi ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Erdemlimizin  merkez, belde ve köylerinde her türlü kursları açarak okumanın ve öğrenmenin yaşı yoktur. Hangi alan ve dalda olursa olsun belgesiz kimse kalmasın ve  her zaman her yerde herkes için halk eğitimi sloganlarıyla  Erdemliyi kurs merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz . İlçemizin turizm, ticaret ve tarımın merkezi olması Halk Eğitimin önemini arttırmaktadır. İnsanlarımızın birbiriyle kaynaşarak sosyalleşmelerini, el becerilerini ve yeteneklerini geliştirerek meslek sahibi yapmayı, aile ve ülke ekonomisine katkı sağlamalarını temin ederek aynı zamanda stres atmalarına da yardımcı olmaktayız.

Kursların daha verimli ve amacına uygun olarak sonuçlanmasına ve kursiyerlerimizin etkinliğinin ve üretkenliğinin daha da artacağına inandığını, Erdemli Halkının bugünü ve geleceğinde ihtiyaç duyacağı her alan ve her konuda Eğitim ihtiyaçlarını karşılayan, böylesi bir ihtiyaç ortaya çıktığında akla ilk gelen kurumun ‘’Erdemli Halk Eğitimi Merkezi’’ olmasını sağlamaktır. Halk Eğitimi Merkezlerinin, atanamamış üniversite mezunları ile alanlarında kendilerini yetiştirmiş ustalık, usta öğreticilik ve  kalfalık belgesi olanlara iş imkanı sunarak işsizliği önleme de önemli bir yeri vardır. Yaklaşık 300 usta öğretici başvurusu bekliyoruz’’ dedi.

 


 

erdemli ajans hem erdemli halk eğitim ömer okur
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu