Erdemli'nin Gözbebeği Kızkalesi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'nin Gözbebeği Kızkalesi

Erdemli Belediyesi tarafından Unesco tarafından Geçici Tarihi Miraslar listesine alınan Kızkalesi'ne sosyal tesisler yapıldı.

Erdemli'nin Gözbebeği Kızkalesi
Bu içerik 3194 kez okundu.

Erdemli denilince akla ilk gelen yerin Kızkalesi olduğunu söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yeni yapılan sosyal tesisi ve sahil bandını gezerek inceledi.

Erdemli Belediyesi Kızkalesi’ni kamuoyuna en mükemmel şekilde tanıtabilmek için hatırı sayılı bir çaba sarf ediyor. Kızkalesi’ni erdemlinin gözbebeği olarak gördüklerini söyleyen Belediye Başkanı MükerremTollu, Kızkalesi’ni turizmin gözbebeği bir belde haline dönüştürmek için yoğun caba sarf ettiklerini dile getirdi.

Kızkalesi’ni  ulusal ve uluslar arası alanda daha iyi tanıtabilmek için çeşitli festivaller düzenlediklerini belirten Başkan Tollu sözlerini şöyle devam etti . “ Vatandaşın ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğini yanımıza alarak Kızkalesi’nin var olan turizm potansiyelini daha yukarılara çıkarmak için yoğun çalışma başlattık. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışarak Kızkalesi’ adına layık bir şekilde dizayn etti. Kızkalesi tamamlanan sosyal tesis, otopark ve pazaryeriyle bambaşka bir  beldeye dönüştü. Yapılan bu hizmetler elbette ki Kızkalesi için yeterli değil. Kızkalesi’yle  ilgili daha bir çok proje hayata geçirilerek bu şirin beldemizi turizmde zirveye ulaştıracağız” dedi. Yapılan hizmetleri inceleyen Tollu, yeni projeler içinde keşif yaptı.

erdemli ajans erdemli belediyesi kızkalesi mükerrem tollu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi