Goçaşlar Bakanı Güldürdü
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıGoçaşlar Bakanı Güldürdü

Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Köserelli Yörükleri Buluşması öncesi Kayacı Mahallesinde 2 bin 519 bin liraya ihale edilen ‘’Kayacı Spor Kompleksi’’ tesisleri yapım çalışmasını ziyaret etti.

Goçaşlar Bakanı Güldürdü
Bu içerik 3187 kez okundu.

2018 yılı Nisan ayında tamamlanması hedeflenen spor kompleksi  tesisini ziyaretinde kalkınma bakanı Elvan ve beraberindekilere Erdemli Ziraat Odası Meclis Başkan Vekili Ahmet Çalışkaner rehberlik etti.

İsmi gibi kendisi de çalışkan Ahmet Çalışkaner ve mahalle halkı Bakan Elvan’a ziyaretlerinden ve tesisin projesine verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi. Plaket takdimi esnasında mahalleli kadınlardan 70 yaşındaki Fatma Ersoy ile bakanı güldüren ve kahkahalar boğan  şöyle bir diyalog geçti:

‘’Sayın bakanım buraya spor tesis  yapılacağına kimse inanamadı. Sen özü sözü mert bir insansın. Allah seni başımızdan eksik etmesin Allah ne muradın var ise gönlüne göre versin. Şimdi gördük ki bakana proje iletilirse iş bitiyor size teşekkür ediyoruz demesi üzerine bakan Elvan da  yeter ki proje olsun. Sizler gibi istekli insanlarımızın talepleri yapılmayacak ta kimin işi yapılacak. Ahmet kardeşimin plaketi sizlerin sözleri beni çok mutlu etti diyerek gülmesi objektiflere yansıdı. ’’ Bakan Elvan’ın gülümsemesi  dikkatlerden kaçmadı.

Bu esnada 45 yaşındaki Gülseren Evdelek isimli Yörük kadını ise büyük annesinden kendisine verilen 80 yıl önce 4 ayda dokunan  yer çulu hediye etti. Ahmet Çalışkaner’in eşi Emine Çalışkaner ise bakanın eşine yöreye has beyaz tülbent armağan etti.

  Mahalleli kadınlar ise el dokuması Yörük çulu hediye etti. Tam da bu esnada Bakan Elvan ve mahalleli kadınlar arasındaki diyalog sonrası  mutluluğu ve  gülüşü objektiflere yansıdı. Bakan Elvan’ın mutluluktan gülüşü gözlerine ve yüzüne yansıması dikkat çekti.

Kalkınma Bakanı Lütfi  Elvan mahallelilere ve özellikle de Ahmet Çalışkaner’e teşekkür etti. Bakan Elvan, ‘’Ahmet kardeşim bu tesisin projesi için çok çaba harcadı ve inatla işin peşini bırakmayarak takip etti. Elinde proje ile geldiğinde bakanım, Gençlik ve Spor Bakanlığı böyle bir tesis yapmayı açıkladı. Ben projesini Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürlüğü, Erdemli ilçe spor müdürlüğünün ortaklaşa proje hazırladıkları,  sıranın bu projenin yapılmasına geldiğini söyledi. Öyle ki bir kuş gibi heyecanlı ve istekliydi. Biz de destek verdik.  Burada kırsaldaki insanlarımız rahat spor yapacak. Şehirdeki insanlarımız sporda neye sahipse burada da ona sahip olacak. İşi sahiplendiğiniz için sizleri ve Ahmet Çalışkaner kardeşimi yeniden tebrik ediyorum’’ dedi.

Kayacı Spor Kompleksi tesisinde 500 kişi kapasiteli seyirci tribünü, sentetik çim futbol sahası, voleybol, tenis, basketbol ve sosyal tesisleri ile yürüyüş bandı yer alıyor. 

erdemli ajans bakan elvan kayacı goçaş
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi