Erdemli'de 15 Temmuz Anısına İçin Orman Dikimi ve Anıt Açılışı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'de 15 Temmuz Anısına İçin Orman Dikimi ve Anıt Açılışı

Kaymakam Cinbir, "Çanakkale’yi geçemeyenler 15 Temmuzda kin kusmak istedi"

Erdemli'de 15 Temmuz Anısına İçin Orman Dikimi ve Anıt Açılışı
Bu içerik 2232 kez okundu.

15 Temmuz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Hacı Halil Arpaç Mahallesinde ‘’15 Temmuz Şehitleri Ormanlığı’’ nda fidanların bakımı yapıldı yeniden 3 bin fidan dikildi. Şehitlerin ruhuna Kur’anı Kerim okundu ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu tarafından dualar edildi.

Demokrasi şehitlerinin sembolü haline gelen Ömer Halis Demir ve şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu büst törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Erdemli Kaymakam Vekili Şevket Cimbir, "O geceyi unutmak mümkün değil. Ülkemin geleceğine kast eden melunlar Türk milletini alt edeceklerini sandılar ancak karşılarında tanka kafa atan, uçağa levye fırlatacak kadar cesur milleti hiç beklemiyorlardı’’ dedi.

Türkiye üzerine oyun oynayanlar Çanakkale’de geçemedikleri boğazın intikamını almak için bugün FETÖ terör örgütü maşalarını kullanarak kinlerini kusmak istediler ancak bunda da başarılı olamadılar. Türk milleti artık uyandı ülkesine ve milletine kast edenlere silahsız karşılık verdi. Ordumuz ve emniyetimizin içindeki vatanseverler ile kalkışma engellendi’’ dedi.

Sokaklarda tüm fertleriyle tek yürek ve tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye ve bunların işbirlikçi düşman devletlerine çiğnetmeyen büyük Türkiye ve yüce Türk milleti 15 Temmuzu asla unutmayacak diyen Cinbir ve beraberindeki heyet konuşmanın ardından fidanlıkta bakım yaptı, yeni fidanlar dikti, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törene Kaymakam vekili Şevket Çimbir, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Derin, AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Topçu, Emniyet Müdürü Üzeyir Özdemir, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Erdoğan Üstüner. Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, İlçe milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Davut Keleş, Erdemli Tapu Müdürü Bülent Düzgün, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Kutlay, daire amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

erdemli ajans 15 temmuz hatıra ormanı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi