Tollu'dan Birlik Beraberlik Çağrısı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTollu'dan Birlik Beraberlik Çağrısı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 15 Temmuz şehitleri anma demokrasi ve milli birlik günü münasebeti ile ilgili bir mesaj yayımladı. Açıklamasında demokrasi vurgusu yapan Tollu, milli birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek herkesi bugünkü etkinliklere katılmaya davet etti.

Tollu'dan Birlik Beraberlik Çağrısı
Bu içerik 1543 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüyle ilgili olarak yayımladığı mesajında demokrasi vurgusu yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, aynı zamanda birlik ve beraberliğin önemine işaret etti.  En iyi yönetim sisteminin demokrasi olduğunu, darbelerin bu ülke için artık bir çare olmadığına dikkat çeken Başkan Tollu, tepkilerin ve mücadelelerin demokratik bir ortamda yapılması gerektiğine değindi. Bu ülke üzerinde hain emelleri olanlara milletçe fırsat vermeyeceklerini dile getiren ve yaşananlardan sonra daha dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen Başkan Tollu, mesajına şöyle devam etti:

“Bu ülke artık darbe zihniyetinden kurtulmalıdır. Ülkemiz, bir Ortadoğu ülkesi değildir. Darbeler hiç bir zaman fayda getirmemiştir. Allah milletimizi her türlü kirli ve sinsi oyunların şerrinden korusun. Birlik ve beraberliğimize zarar verici söylemlerden ve davranışlardan sakınalım ve daha çok birbirimize sarılalım. Bu ülkenin huzuru için başka çaremiz de yok. Rabbim hayırlar versin. Birliğimizi dirliğimizi korusun ve bu tür olaylarla bizleri karşılaştırmasın.”

Açıklamasının son bölümünde tüm şehitleri ve bu vatanın birliği, dirliği uğrunda ömür harcamış veya şehit olmuş tüm vatan evlatlarını, ahrete intikal etmiş olan tüm gazileri rahmet ve minnetle andığını ifade eden Tollu sözlerini, “Allah yüce milletimizi iç ve dış düşmanların şerrinden korusun. Yaşadıklarımızdan demokrasimiz kazançlı çıkmıştır. Bir kez daha sağduyunun korunması gerektiğini unutmayalım. Bu ülke, bu topraklar bizim ve gidecek başka yerimiz yok” dedi.

Tollu ayrıca çektiği kısa mesajla tüm Erdemli halkını bugünkü etkinliklere katılmaya davet etti.

erdemli ajans mükerrem tollu erdemli belediyesi 15 temmuz
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu