Tarihi Meryem Ana Tablosu Yakalandı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTarihi Meryem Ana Tablosu Yakalandı

Mersin İl Jandarma tarafından binlerce yıllık tarihi tabloyu çalanlar suçüstü yakalandı

Tarihi Meryem Ana Tablosu Yakalandı
Bu içerik 3053 kez okundu.

Mersin İl Jandarma tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde; "Mersin İl J.K.lığı KOM Şube Müdürlüğü ve Mezitli İlçe J.K.lığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Mersin ili Mezitli ilçesi Soli AVM civarında bulunan bir sitede F.A. isimli Suriye uyruklu bir şahsın Suriye’de yaşanan savaştan faydalanarak müzeden yağmalanan tabloları 150.000 Euro’ya satmak istediği bilgisinin alınması üzerine;

Adli makamlardan alınan arama kararı doğrultusunda F.A. isimli Suriye uyruklu şüpheli şahsın adresinde 12.07.2017 günü 20.00 – 22.00 saatleri arasında yapılan aramada (1) adet “Av ve İnsan” tasvirli altın işlemeli olduğu değerlendirilen tablo ile (1) adet “Meryem Ana, Hz. İsa ve Arkadaşları”  tasvirli tablo olmak üzere toplam (2) adet tablo ele geçirilmiştir. Özgür Suriye ordusunda mühendis teğmen olarak görev yapıp istifa ettiği öğrenilen şüpheli F.A. yakalanarak C. Savcısının talimatı ile gözaltına alınmıştır. Mersin Müze Müdürlüğünce yapılan inceleme sonucunda eserlerin her ikisinin de orijinal olduğu tespit edilmiştir.

Şüpheli F.A 13.07.2017 günü  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından  sevk edildiği Mersin  3.Sulh Ceza Hakimliği tarafından 2863 Sayılı Kanuna muhalefetten tutuklanarak Mersin Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.

Tarihi eser kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

erdemli ajans meryem ana tablosu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu