O uygulama anlatıldı
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıO uygulama anlatıldı

Jandarma tarafından günübirlik kiralanan evler için kimlik bildirme kanunu anlatıldı ve uygulama yapıldı. Bu uygulama neticesinde 379 şüpheli yakalandığı bildirildi.

O uygulama anlatıldı
Bu içerik 1935 kez okundu.

Mersin İl Jandarma komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şekilde; “678 sayılı KHK ile 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu’nun da yapılan değişiklik kapsamında günübirlik kiralanan evler ve 30 yatak kapasitesinin altındaki tesislerin Kimlik Bildirim Sistemine dahil edilmesi maksadıyla Mersin İl J.K.lığı sorumluluk sahasında bulunan otel, motel, han, pansiyon, bekâr odaları, kamp, kamping, tatil köyü vb. işletme sahipleri, site yöneticileri, emlakçılar ile mahalle muhtarlarına yönelik toplantı ve seminer faaliyeti icra edilmiştir.

Günübirlik kiralanan evler dahil tüm işletme ve konaklama yerleri KBS’ye dahil edilmesi çalışmalarında, (606) işletmenin kolluk kuvveti terminaline bağlanması sağlanmıştır. Terminale bağlanmayan veya kimlik bildiriminde bulunmayan işletmelere yönelik Mersin Valiliğinin Oluru alınarak Vergi Dairesi Başkanlığı ile müşterek icra edilen faaliyette (94) işletme denetlenmiş ve (19) işletme hakkında (52.240) TL. idari para cezası uygulanmıştır.

İşletmelerin kolluk kuvveti terminaline bağlanmaları neticesinde yapılan kimlik sorgulamalarında 2017 yılı içerisinde çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen (379) şüpheli yakalanmıştır.

Emniyet ve asayiş ile kamu düzenin korunmasına yönelik Mersin İl Jandarma Komutanlığı ile Vergi Dairesi Başkanlığının müşterek icra ettiği denetim faaliyetlerine aralıksız devam edilecektir”

erdemli ajans jandarma günübirlik kiralık evler
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”