Kayacı'ya Spor Kompleksi Temeli Atıldı
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKayacı'ya Spor Kompleksi Temeli Atıldı

Gençlik ve spor Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan “KayacıSpor Kompleksi”nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Kayacı'ya Spor Kompleksi Temeli Atıldı
Bu içerik 2213 kez okundu.

Erdemli'ye 20 km uzaklıkta bulunan Kayacı Mahallesine yapılacak olan spor kompleksinin temel atma törenine AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, İlçe Spor Müdürü Adem Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu ve vatandaşlar katıldı.

17 dönüm alan üzerine yapılacak olan spor kompleksinin temel atma töreninde konuşan AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın modern koşullarda spor yapmaları ve sağlıklı bir yaşama adım atmaları için yapılacak olan spor kompleksimizin şimdiden Kayacı mahallemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Erdemlimize böyle güzel bir hizmetin temelini atmak bizler için büyük bir mutluluk. Artık her yerde yatırımlar yapılarak gençlerimize ve geleceğimize yatırımlarımız devam edecek. Spor kompleksimizin içerisinde 1 voleybol sahası, 1 basketbol sahası, 1 halı saha, 1 tenis kordu ve 500 kişilik tribün yapılacak. Yaklaşık 2,5 Milyon Türk Lirasına mal olacak tesisimizin bir yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Tesisimiz hayırlı olsun’’ dedi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Kılıç ise;’’İlçemize yapılacak olan bu spor kompleksinde mahalle sakinlerimizin her gün gelip sporunu yapabileceği, gençlerimizin kötü alışkanlardan uzak, spor yaparak hem sağlıklarına hem de sosyal aktivite bakımından kazanımların olacağı bir yer olacak. Şimdiden ilçemize ve mahallemize hayırlı uğurlu olsun’’ diye konuştu.

Kayacı mahallesi Spor Kompleksi yaptırma komitesi başkanı Ahmet Çalışkaner ise; ‘’Mahallemize yapılacak olan bu spor kompleksi ilçemizde en kapsamlı spor kompleksi olacak. 4 arkadaşımızla birlikte muhtarlığımız tarafından ayrılan 17 bin metre kare alan üzerine spor kompleksi yaptırılması için girişimlerde bulunduk. Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ve Milletvekillerimizle görüştük. Sayın Bakanımız Lütfi Elvan bu kompleksin yapılması için 2,5 Milyon TL. Bütçe ayırttı. Gençlerimizin ve çocuklarımızın istediği spor kompleksimizin temelini atmanın sevincini yaşıyoruz. Kayacı mahallesi adına bu spor kompleksinin yapımında emeği geçen başta sayın Bakanımız Lütfi Elvan’a, Milletvekillerimize, il ve ilçe spor müdürlerimize, halkımıza çok teşekkür ederiz’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurban kesilip, dualarla spor kompleksinin temeli atıldı.

erdemli ajans kayacı spor kompleksi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”