Sıcak, Çok Sıcak, Herkes çaresine bakacak
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSıcak, Çok Sıcak, Herkes çaresine bakacak

Havaların yaz sıcaklığına erişmesinin ardından vatandaş sıcağın çaresine bakıyor.

Sıcak, Çok Sıcak, Herkes çaresine bakacak
Bu içerik 2587 kez okundu.

Hava sıcaklığının 40-45 dereceye çıktığı Mersin’in Erdemli ilçesinde kimi vatandaşlar serinlemek için Lemas  Vadisi’ndeki  serin sulara kendini atarak serinlemeye çalışken, kimi vatandaşlar ise domates serası içerisinde 40-45 derecelik sıcağa aldırış etmeden domates topluyor.

40 derece sıcaklıkta diktikleri domatesleri toplayan Ahmet Serin ile eşi Meral Serin, sıcaklık 50 derece de olsa bu domatesleri toplamak zorundayız diyerek sıcağa aldırış etmediklerini söylediler.

Domatesi dalında 60 kuruşa satmak için çaba harcadıklarını dile getiren Ahmet Serin, ‘’Domates para etmiyor, sıcaklar da çabası. Sera içinde yaklaşık 45- dereceye varan sıcak altında domatesleri toplamak zorundayız değilse kendi çocuğumuza bakar gibi baktığımız domatesler çürüyecek. Domates hem para etmiyor hem de sıcaklar bastırdı. Hava sıcaklığı 40-45 dereceyi vuruyor öğle saatlerinde ise 50 derecenin üzerine çıkıyor. Yaşam çekilmez hale geliyor ancak hava çok sıcak ta olsa biz sıcak altında o domatesleri toplamak zorundayız’’ dedi.

Kayacı  Vadisine serinlemek için gelen tatilci ise, ‘’Sahillerde sıcaklık 50 dereceyi buldu biz de serinlemek için  Kayacı  vadisine geldik. Burada serinliyoruz. Çünkü buranın suyu Toroslar’ın zirvesine kışın yağan karların erimesi ile gelen sular akıyor. Burada hem piknik yapıp eğleniyor hem de sıcaktan korunarak buz gibi suda serinliyoruz’’ diye konuştu.

Kayacı Vadisindeki Doktorun yeri olarak ta bilinen vadide vatandaşların kimisi serin sularda aileleri ile birlikte serinlerken kimi leri de yanlarında getirdikleri mangalları yakarak pişirim yapıyor. 

erdemli ajans sıcak yaz lamas kanyonu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu