Çakacak, "Buraları Unutmayacağım"
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÇakacak, "Buraları Unutmayacağım"

Mersin Valisi Özdemir Çakacak Erdemli’ye veda etti.

Çakacak,
Bu içerik 2419 kez okundu.

Valiler Kararnamesi ile Eskişehir Valiliğine atanan Mersin Valisi Özdemir Çakacak Ramazan Bayramı sonrasında sürdürdüğü veda ziyaretlerine Erdemli ilçesinde devam etti.

Veda ziyareti programı kapsamında Erdemli ilçesini ziyaret eden Çakacak için 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Erkek Ortaokulunda program düzenlendi. Programa Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Derin, Emniyet Müdürü Üzeyir Özdemir, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, STK temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Veda ziyaretinde ilk konuşmayı belediye başkanı Mükerrem Tollu yaptı. Tollu,  Vali Özdemir Çakacak için çaba harcayan sayın valimiz ile çalışmaktan büyük onur duyduklarını belirtti. Tollu, Mersin’e ve Erdemli ilçesine kattığı değerlerden dolayı şükranlarını sunduklarını kaydederek yeni yeni görevinde başarılar dileğinde bulundu.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk da konuşmasında, Erdemli ilçesine geleli 6 ay olmasına rağmen her zaman sayın valimiz Özdemir Çakacak’tan çok yardım ve destek gördüğünü belirtti.

Erdemlilere veda eden vali Çakacak ta yaptığı konuşmada, yaklaşık üç yıla yakın devletin ve milletin emrinde  Mersin’e hizmet etmeye çalıştığını belirterek Mersin’den huzurla ayrılacağını belirtti.

Görev yaptığı süre içinde devletin sıcaklığını vatandaşa hissettirmeye çalıştığını ifade eden Çakacak, ‘’Bizler devletin görevlileri olarak devletin ceberut yüzü değil gülen yüzü olmak zorundayız. İnancımızın ve kültürümüzün gereği olarak halka hizmeti hakka hizmet olarak gören bir gelenekten geliyoruz. Dolayısı ile hizmet ettiğimiz yerde vatandaşlarımızı mutlu eder yüzlerini güldürebilirsek bizim de yüzümüzün güleceğini biliyoruz’’ dedi.

Konuşma sonrası Vali Çakacak’a Kaymakam Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu el dokuması Yörük kilimi hediye edilirken Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı ise Kızkalesi tablosu armağan etti. Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin de limon figürlü kum saati armağan etti. 

erdemli ajans mersin valisi özdemir çakacak veda
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu