Yaylada Bayramlaşma Başka Güzel
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYaylada Bayramlaşma Başka Güzel

Erdemli Belediyesince geleneksel olarak her yıl düzenlenen “birlikte bayramlaşalım” programına Aydınlar-Avgadı yaylasında binlerce vatandaş katılarak bayramlaştı.

Yaylada Bayramlaşma Başka Güzel
Bu içerik 2889 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Ramazan Bayramını yaylada kutladılar. Erdemli Belediyesi her yıl Ramazan Bayramında bayramlaşma etkinlikleri düzenliyor. Ramazan ayı içerisinde beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde “gönül sofrası” adı altında iftar yemekleri düzenleyen Erdemli Belediyesi, bu etkinliklerini her yıl olduğu gibi bu yıl da “birlikte bayramlaşalım” programıyla taçlandırdı.

İSMAİL COŞAR VE ÖMER DÖNGELOĞLU GÖNÜLLERE DOKUNDU

Büyükşehir yasası ile birlikte köy tüzel kişiliğinden mahalleye dönüşen ve vatandaş nezdinde yayla olarak kabul edilen Avgadı-Aydınlar mahallesinde gerçekleştirilen programda ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu ve Hafız, İsmail Coşar vatandaşlarla buluştu. Kuran-ı Kerim tilaveti, kaside, ilahi ve sohbet şeklinde geçen programa hem protokol hem de vatandaş düzeyinde katılımın yoğun olduğu gözlemlendi.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu gerçekleştirdi. Tollu, Bayramlaşma programına teşrif ederek kendilerini şereflendiren tüm vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

BAŞKAN TOLLU: “BİRLİK VE BERABERLİKTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK”

Vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik çağrısı yapan Belediye Başkanı Tollu, “bayramlar bizleri birbirimize kenetleyen özel günlerdir. Bu manevi günlerin bereketinden azami derecede faydalanmanın yollarını aramalıyız” dedi. Konuşmasında hoşgörü ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vurgu yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ramazan ayında insanların hoşgörü, sevgi, saygıyı en üst düzeyde yaşadığını ve kardeşliğin iyice pekiştirildiği hatırlattı. Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak İslam coğrafyasında yaşanan çatışmalar bizleri gerçekten üzmektedir. Eğer İslam dünyası huzurlu olursa dünya da huzurlu olacaktır. Tarihe baktığımızda İslam ile şereflenen bölgelerde ayrımcılığın olmadığını, insanların insanca yaşadıklarını görürüz. Tarihteki bu güzellikleri yakalamak için el birliği, gönül birliği içerisinde olup, bu milleti en yükseğe taşıyacağız." 

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu